Den Českého lesa na Zlatém Potoce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Den Českého lesa na Zlatém Potoce

> Fotogalerie

> Termín

7.9.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

V sobotu 7. září se již tradičně uskuteční Den Českého lesa, tentokrát na Zlatém Potoce nedaleko Staré Knížecí Huti u Tachova. Letošním tématem jsou „stromy a lidé“ a v tomto duchu se ponese i celý program. K dosud málo známým zříceninám bývalé Hedvičiny Pily nás zavede historik Zdeněk Procházka. V průběhu celého dne budou návštěvníci pozorovat a částečně si i vyzkouší práci šindeláře, řezbáře nebo tesaře, dozvědí se, co obnáší práce sekerníka. Pro děti bude připravena soutěž na téma „Stromy všemi smysly“, kde si budou moci vyzkoušet poznávání stromů pomocí hmatu, sluchu nebo čichu. Již tradičně se tento rok koná Den s Lesy České republiky. Jako každoročně se mohou děti i dospělí těšit na lanové hrátky v korunách stromů. Program kulturně obohatí divadelní spolek Komedyjanti z Tachova a hudební představení pop-rockové kapely Y? z Prahy. Nejlépe se dostanete na akci autobusem, který bude vozit návštěvníky zdarma ze Staré Knížecí Huti. „Den Českého lesa se koná ve spolupráci s partnery již od roku 2008. Místo a termín konání akce, stejně jako tematická náplň, se každoročně mění. Naším cílem je prezentovat přírodní a kulturní hodnoty Českého lesa“ vysvětluje Tomáš Peckert z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel Regionálního pracoviště Správa CHKO Český les. Téma: Stromy a lidé PROGRAM: 11:00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ, UKÁZKY ZPRACOVÁNÍ DŘEVA, DEN S LČR, TRUBAČI KOLOWRATOVÝCH LESŮ 11:30 DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ KOMEDYJANTŮ, PREZENTACE PARTNERŮ DNE ČESKÉHO LESA, SOUTĚŽE PRO DĚTI 14:00 KONCERT- POP ROCKOVÁ KAPELA Z PRAHY 15:00 VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE a mnoho dalšího... Parkování je možné ve Staré Knížecí Huti. Pro zájemce je zajištěna autobusová doprava ze stejného místa.

> Otevírací doba

11:00 - 16:00

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Lesná u Tachova
Ulice: Zlatý Potok

> Komentáře