Evropské dny archeologie v Zeměráji | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Evropské dny archeologie v Zeměráji

> Termín

15.6.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zeměráj se v letošním roce jako jedna z prvních institucí v České republice připojí k Evropským dnům archeologie. Představí archeologii jako důležitý vědní obor. Návštěvníci se seznámí s konkrétní prací archeologa, s vybranými archeologickými nálezy a nezbytností ochrany archeologického dědictví. Mohou vyhledávat repliky dobových artefaktů v simulovaném archeonalezišti, sestavovat „rozbité“ keramické nádoby nebo dřevěnou stavebnici srubového domu, poznávat způsoby pohřbívání v raném středověku prostřednictvím modelu kostrového hrobu, ozdobit si vlastní keramickou nádobu pravěkými ornamenty, vyrobit si hliněný amulet podle pravěkých vzorů z naleziště Burkovák u Nemějic a poznat i další zajímavé archeologické lokality v okolí Zeměráje. Součástí akce je i komplexní živá interpretace života obyvatel raně středověké slovanské vesnice v archeoskanzenu.

> Otevírací doba

Dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Kovářov
Ulice: Zážitkový park Zeměráj, Kovářov 201

> Komentáře