Myslivost - minulost a současnost | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Myslivost - minulost a současnost

> Termín

8.6.2019 - 27.10.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Myslivost je jednou z nejrozšířenějších volnočasových aktivit dnešní doby. Je to jen záliba nebo bychom měli hledat její hlubší smysl? Jaká je historie a jaké je poslání myslivce dnes? Odpovědi na tyto otázky naleznete při prohlídce výstavy Myslivost – minulost a současnost. Málokterý obor lidské činnosti prošel v minulosti tak významnými proměnami jako právě myslivost. Původní nezbytnost zajištění potravy se časem změnila v zálibu a kratochvíli, vedoucí k zakládání loveckých řádů a spolků, až po přerod v povolání a úplnou profesionalizaci. Nejvíce změn ale doznala v posledních stech letech, a to od společensky uznávané profese v minulém století až po její dnešní chápání především jako zájmové činnosti. Myslivost je posláním a její podstatou není jen lov, ale i péče o krajinu a volně žijící zvěř. Je založena na hlubokém a letitém vztahu člověka k přírodě, a také na tradici, tvořící nedílnou součást našeho národního kulturního dědictví. „ K dobrým mravům a obyčejům našich mysliveckých předků patřila láska ke zvěři, která se projevovala zdrženlivostí v lovu, v usilovné ochraně zvěře a ve vzorné péči o zvěř v době zimní nouze. Právě tyto dobré vlastnosti chovatelské proslavily českou myslivost a zjednaly jí úctu i obdiv daleko za hranicemi“. Takto hovoří o mysliveckých tradicích v roce 1955 Jaromír Javůrek, jeden z nestorů české myslivosti. Tyto ušlechtilé zásady platí i dnes.

> Otevírací doba

http://www.muzeumvalassko.cz/objekty/zamek-lesna/#oteviraci-doba

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Lešná u Valašského Meziříčí
Ulice: Zámek a park v Lešné

> Komentáře