Den lesa na Sofronce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Den lesa na Sofronce

> Termín

16.5.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Plzeňské arboretum Sofronka, jedna z největších sbírek borovic v Evropě a Asii, zve milovníky přírody ve čtvrtek 16. května 2019 na mimořádnou exkurzi u příležitosti Dne lesa. Dopolední program Dne lesa je určen pro pozvané třídy plzeňských škol, pro něž jsou připravena stanoviště s nejrůznější lesnickou tématikou. Odpolední komentovaná prohlídka je nachystaná pro veřejnost, zájemci o ni se sejdou v 15:30 hodin u budovy arboreta. Exkurze včetně prohlídky jinak běžně nepřístupných částí potrvá přibližně do 17 hodin. „Pro děti je připravena trasa se šesti stanovišti, kde účastníci plní různé úkoly související s lesem a přírodou. Je to taková malá lesní naučná procházka. Každá organizace, která se na akci podílí, má na starosti jedno stanoviště s různým tematickým zaměřením,“ uvedl vedoucí arboreta Jan Kaňák. Účastníci odpolední exkurze si budou moci prohlédnout zajímavé druhy borovic a jejich šišky, různé okrasné dřeviny, prosklené včelí úly včetně modelu původního úlu z dutého stromu, takzvaný klát. Určitě je potěší i zoo koutek s daňky včetně shozených daňčích parohů. Mohou se projít po povalovém chodníku přes mokřad u rybníčka Rozkopaný nebo po molu s haltýřem u rybníčka Vydymáček.

> Otevírací doba

15:20 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Plzeň
Ulice: Arboretum Sofronka, Plaská 877

> Komentáře