Valašská strašidla | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Valašská strašidla

> Termín

17.5.2019 - 1.9.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Tato třaskavá zpráva podpořená řadou očitých svědectví těch, jež spatřili v útrobách vsetínského zámku několik tajemných bytostí, se v posledních dnech šíří Valašskem. Ano, strašidla u nás opravdu jsou, ale rozhodně vám neublíží. Jde totiž o exponáty k výstavě, která bude zahájena v pátek 17. května. Netradiční a hravá výstava nese název Valašská strašidla. „Představíme vám nejznámější strašidla, co tady na Valašsku máme a k tomu přidáme i místní pověsti zachycené na obrazech a kresbách známých regionálních malířů. Vše bude probíhat zajímavou interaktivní formou, takže si na své si přijdou dospělí i děti,“ přiblížil kurátor Muzea regionu Valašsko (MRV) Pavel Mašláň. Valašská strašidla na zámku odstartují v pátek 17. května v rámci velké akce s názvem Vsetínská noc. Do té se jako každý rok zapojí řada různě zaměřených institucí z města, od kulturních, přes školské až po sportovní. Na vsetínském zámku bude program probíhat od 18 do 23 hodin. Čekají vás vystoupení cimbálovky Pramínky z Kopřivnice, prohlídky zámeckého sklepení a dalších běžně nepřístupných prostor, pohádkový fotoateliér, výtvarná dílna či strašidelná soutěž nejen pro děti. Ve 20 hod. proběhne komentovaná prohlídka výstavy Introspektiva s jejím autorem akademickým architektem Liborem Sošťákem. Příchozí si budou moci prohlédnout i další výstavy, expozice a největší lákadla zámku, včetně vyhlídky na věži. Pohled na zapadající Slunce či noční osvětlené město, to může běžný návštěvník zažít opravdu jen v rámci této akce. Do Vsetínské noci se zapojí i další objekt pod správou MRV Hvězdárna Vsetín. Od 21.30 do půlnoci tady budou probíhat komentované prohlídky a pozorování noční oblohy. Kompletní program Vsetínské noci najdete na www.vsetinskanoc.cz.

> Otevírací doba

út - ne 9:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Vsetín
Ulice: Zámek Vsetín, Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín

> Komentáře