Tmavomodrý festival | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Tmavomodrý festival

> Termín

16.5.2019 - 17.5.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Nevidomé a slabozraké děti a mládež se v květnu již po třicáté setkají v Brně. Na mezinárodním festivalu se potkávají nejen spolu, ale i s širokou veřejností. Pro Tmavomodrý festival připravují řadu vystoupení, proběhne zážitkový den pro veřejnost a vyvrcholením festivalu bude benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje právě zrakově handicapovaným dětem. Víte, jaké překážky překonávají nevidomí a slabozrací v každodenním životě? Přijďte si vyzkoušet, jak si nevidomý člověk roztřídí oblečení podle barev, spáruje ponožky, nalije vodu do sklenice nebo se podepíše. Vyzkoušet si můžete i hry pro nevidomé, koupit si originální rukodělné výrobky zrakově postižených klientů a pracovníků dílny HapAteliér a na místě bude také sdružení Vodící pes a slovenská Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy s ukázkou výcviku psů. To vše v pátek 17.5. na akci Tmavomodrý den. Festival probíhá ve spolupráci s TyfloCentrem Brno, o.p.s. a dalšími organizacemi, zabývajícími se službami a pomocí zrakově postiženým, které zajišťují například výstavu prací zrakově postižených, odborné přednášky nebo představení novinek v oblasti IT techniky pro zrakově postižené. Festivalu se účastní děti i mládež nejen z České Republiky. Doprovodnou akcí Tmavomodrého festivalu je i jarní Agora 2019 – odborná vzdělávací akce o informačních a komunikačních technologiích pro zrakově postižené, kterou 18. a 19. května 2019 pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity. Akce se koná ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno.

> Otevírací doba

dle programu viz. odkaz více informací

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Ulice: různá místa v Brně dle programu

> Komentáře