Znojemská muzejní noc - Po stopách Napoleona | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Znojemská muzejní noc - Po stopách Napoleona

> Termín

17.5.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

O muzejní noci tentokrát poputujete „Po stopách Napoleona“ Téma letošní muzejní noci je inspirováno výročím bitvy u Znojma, která proběhla na Znojemsku mezi vojsky rakouského císaře a českého krále Františka I. a „Velkou německou armádou“ francouzského císaře Napoleona I. a jeho spojenců z tzv. Rýnského spolku. A právě v upomínku na onu pohnutou dobu a na jednu z těchto osobností – Napoleona I. - jsme pro návštěvníky v pátek 17. května 2019 od 19,00 do 23,00 hodin v Domě umění, minoritském klášteře a na znojemském hradě připravili bohatý program.​ „Můžete si vyrazit pamětní minci s Napoleonem, odlít si olověnou kuli, ocitnout se uprostřed vojenského ležení i navštívit vojenský lazaret. Podívat se na tehdejší dobu okem archeologa i přírodovědce,“ prozrazuje pouze malou část programu ředitelka muzea Vladimíra Durajková. Pro rodiny s dětmi budou připraveny různé tvůrčí dílničky, pro starší děti pak šermířské vystoupení a ohňová show skupiny Albion na nádvoří minoritského kláštera nebo koncert dobové hudby Lucrezia Borgia v Domě umění, kde proběhne také interaktivní videoinstalace „Komplex“ v produkci společnosti Ethernity Brothers. Ve spolupráci s partnery a příznivci muzea se můžete těšit na tradiční ochutnávku vín Vinných sklepů Lechovice, program zpestří hudební, divadelní i profesní představení žáků znojemských základních a středních škol i strašidelný lazaret v podzemí znojemského hradu v podání studentů GPOA. Po předchozí domluvě bude možné absolvovat večerní prohlídku Znojemským městským pivovarem, který zajišťuje také občerstvení pro návštěvníky muzejní noci a pro zájemce bude přístupna i Expozice pivovarnictví. Na horním náměstí proběhne již tradiční prodejní přehlídka autorské módy, šperků doplňků Garage Design. Součástí muzejní noci bude prohlídka historických kol před budovou Domu umění i cyklistická vyjížďka s průvodcem po objektech zařazených do Muzejní noci. Turistický vláček bude pro návštěvníky v provozu mezi jednotlivými objekty zdarma a taktéž vstup do všech objektů není zpoplatněn.

> Otevírací doba

19:00 - 23:00

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Znojmo
Ulice: ZNOJEMSKÝ HRAD, MINORITSKÝ KLÁŠTER, DŮM UMĚNÍ

> Komentáře