PLANETAMI MALÉHO PRINCE | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

PLANETAMI MALÉHO PRINCE

> Termín

24.4.2019 - 23.6.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

9-14

> Popis

Hlavním motivem výstavy „Planetami Malého prince“ je spojení krásy vesmíru a krásy skla. Společného mají tyto dvě věci mnoho a nemusí se ani jednat třeba o objektivy astronomických dalekohledů, nebo o známé šperky z přírodního meteorického skla - vltavínů. Součástí výstavy jsou například skleněné baňky, uvnitř kterých se nachází skleněné „pavučiny“, velmi připomínající velkoškálovou strukturu vesmíru. Stejně jako by na počátku nikdo nedokázal odhadnout, jakou strukturu bude mít budoucí vesmír, neodhadne ani žádný sklář, jak bude vypadat budoucí skleněná struktura uvnitř koule. Výstava Malý princ na motivy pohádkového příběhu Antoina de Saint-Exupéryho nás provází ukázkami různých sklářských technik zastoupených v Galerii Skleněnka. Sklářská výtvarnice Alice Dostálová sestavila krásnou a nápaditou výstavu, která je takovým malým pohlazením po duši. Ne všechny barvy, odlesky a zrcadlení jsou ve vystavených předmětech vidět hned na první pohled. Čím více se na ně budete dívat, tím více krásných detailů na planetách Malého prince objevíte, asi tak jako když se pozorně díváte na opravdovou oblohu posetou hvězdami. V postavičkách se také zrcadlí laskavost a dobré srdce autorky. Obrazy hvězdných objektů, na planetárních výstavních skříních Malého prince, pochází z astrofotografií Karla Bůny. Doprovodná akce: V rámci muzejní noci 17. května 2019 od 19 do 22 hodin v Domě umění si můžete pod dohledem autorky vyrobit figurku Malého prince ze skla sami.

> Otevírací doba

po - so 9:30 -11:00 a 12:00 - 17:00
ne 14:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Znojmo
Ulice: Dům Umění, Masarykovo náměstí, 66902 Znojmo

> Komentáře