Klukovský sen - výstava v Muzeu zemědělských strojů v Čáslavi | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Klukovský sen - výstava v Muzeu zemědělských strojů v Čáslavi

> Termín

6.4.2019 - 31.10.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Letošní výstava Klukovský sen je zaměřená na modely a hračky představující zemědělskou techniku. K vidění budou tentokrát převážně modely tuzemské výroby. Výstavu najdete ve dvou místnostech přilehlých k expozici Dřinu strojům. Spoluautorem výstavy a zároveň majitelem větší části vystavených modelů je sběratel Václav Blažek, jehož sbírka modelů hraček je na našem území ojedinělá a patří k největším na světě. Ve čtrnácti vitrínách budou tentokrát k vidění modely a hračky tematicky zaměřené na oblast zemědělské techniky, naprostá většina vystavených modelů je tuzemské výroby. Nejvíce je svými výrobky zastoupena firma KOVAP Náchod, která jako jediná na světě vyrábí mechanické plechové hračky a modely ručně. Návštěvníci si budou moci na výstavě prohlédnout i ukázky nerozstříhaných plechových dílců před jejich sestavením. Mezi vystavenými modely je i několik unikátů zhotovených na zakázku pro sběratelské účely nebo jubilejní modely, například model traktoru Zetor se speciálním logem či parní válec s číselným dokladem. Zemědělská technika je doplněna i sbírkou modelů nákladních automobilů a historickými reklamními cedulemi a vlastními modely muzea z podsbírek Rostlinná výroba a Doprava a mechanizace. Vedle různých typů návěsů a přívěsů mohou návštěvníci vidět i traktory, řezačky, čpavkovač, vyvíječ aerosolu a další. Nejcennějším vystaveným exponátem z řady vlastních modelů muzea je model parní oračky. Výstava je doprovázena velkoformátovými fotografiemi zemědělské techniky z fotoarchivu Národního zemědělského muzea.

> Otevírací doba

duben sobota, neděle a svátky 9.00–17.00
květen–září úterý–neděle a svátky 9.00–17.00
říjen sobota, neděle a svátky 9.00–17.00

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Čáslav
Ulice: Jeníkovská 1762

> Komentáře