Záhada černé husy | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Záhada černé husy

Foto: Radka Snížková

> Termín

30.03.2019
06.04.2019
13.04.2019
27.04.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Venkovní dobrodružná příběhová hra pro celou rodinu je tady a i vy si ji můžete zahrát. PŘIHLASTE SE a staňte se na jedno odpoledne DETEKTIVEM! Najděte stopy možných pachatelů a zjistěte KAM SE PODĚLA ČERNÁ HUSA! Jak to bylo s černou husou? Začínáme vyprávět... V těch starých časech, kdy se v Libuši chovala nepřehledná hejna hus, se v chovu starého Baltazara Krejzy stala opravdu zvláštní věc. V líhních se z jednoho docela obyčejného vejce vyklubalo docela neobyčejné house. Neobyčejné proto, že bylo celé černé. Od prvního dne budilo house pozornost. Mezi žlutými bratříčky bylo k nepřehlédnutí. Zvědavci se střídali za Krejzovým plůtkem a dohadovali se, jakpak se to mohlo přihodit. Nedostalo se do líhní vejce jiného ptáka? Ale kdepak. Později bylo čím dál jasnější, že černé ptáče se žlutým zobáčkem je opravdu husa. Byla to senzace! V Libuši - a taková vzácnost! Co vám budu povídat, rozkřiklo se to rychle. Černá husa! Kdo to kdy viděl?! Na černou husu se chodili dívat lidé z Písnice, Kunratic i dalekých Modřan a netrvalo dlouho a zvěst o neobyčejném ptáku se donesla až do velké Prahy, kde žila spousta panstva dychtícího po různém povyražení. Už nezjistíme, kterého ze znuděných páprdů napadlo jestlipak černá husa chutná stejně dobře jako bílá? Ale ctihodné panstvo nelenilo vyslat kuchaře, aby pro ně vzácnou husu získali. Už už ji vidělo naservírovanou s pečenými jablky na svátečním stole. I v cirkuse, co zrovna stál za pejřárnou se o huse doslechli a doslova jásali. Hodila by se jim do manéže ke cvičeným cvrčkům a dvouhlavému hadovi. To by byl kasaštyk! Po černé huse ale toužil i zámecký pán, kterému se donesla pověra, že „kdo se krví černé husy o ouplňku pomaže, ten na těle mladý zůstane“. A zámecký pán byl ochoten za husu dobře zaplatit. Na pražské fakultě přírodozpytu způsobily zvěsti o neobvyklém ptáku silné hnutí mysli i ctihodnému profesoru Geflügelovi. Ozdobit tak svou kariéru popisem zcela nového ptačího druhu! To by bylo!

> Otevírací doba

13:00-17:00

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Libuš a Písnice
Ulice: Meteorologická
Telefon: 603147360
E-mail: [email protected]

> Komentáře