Zahájení sezóny Zámku Slavkov - Austerlitz | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zahájení sezóny Zámku Slavkov - Austerlitz

> Termín

21.3.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Zveme Vás na slavnostní zahájení sezóny 2019 na Zámku Slavkov – Austerlitz, které proběhne ve čtvrtek dne 21. března v 16:00 hodin v Historickém sále. Letošní sezona bude ve znamení kulatého výročí císaře Napoleona, koncertů tuzemských i světových hvězd i tradičních akcí. Zámek opět nabídne návštěvníkům zážitky pro rodiny s dětmi, seniory i milovníky historie. Sezona odstartuje hravou výstavou Fenomén Merkur zaměřenou nejen na technicky zvídavé děti. Historický sál při zahájení ozdobí empírové šaty z dílny Annemarie Kubišové. Po sezonu pak budou umístěny v prohlídkové trase. Připomenou tak dobu, kdy se před 250 lety narodil Napoleon Bonaparte. Žáci Základní umělecké školy Fr. France svým hudebním doprovodem připomenou tvorbu šestnáctinásobného nositele cen Grammy Stinga, který 12. července vystoupí v zámeckém parku. Návštěvníci pak budou pozváni do prohlídkových tras zámku. Sály a komnaty ožijí příběhy šlechticů a měšťanů – resp. herců z Divadla historie v pohybu Exulis. Ve vstupní hale zámku se díky Martinovi Stupňákovi můžete podívat do světa techniky. Součástí vernisáže Fenomén Merkur bude i vystoupení robotických modelů sestavených z této stavebnice. Slavnostní otevření zámku bude také příležitostí pro vyhlášení třetího ročníku literární soutěže pro děti základních škol. Letos děti z prvního stupně vymýšlely příběh na téma „Tajemství Napoleona a Josefíny“, starší žáci pak dostali za úkol přemýšlet nad „Tajemstvím Šibeničního vrhu“. „Je až dojemné, jak úžasné příběhy děti vymyslí. Některé z nich nás v uplynulých letech inspirovaly k oživení prohlídkových tras. Pro příští rok zvažujeme, že soutěž rozšíříme o výtvarnou část. Zámek bude otevřený až do 8. prosince. Vstupné na akci dobrovolné.

> Otevírací doba

16:00

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Vyškov
Ulice: Zámek Slavkov u Brna

> Komentáře