Pohádkové odpoledne | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Pohádkové odpoledne

> Termín

13.4.2019

> Hodnocení

5  (2x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Pohádkové odpoledne je připraveno pro malé i velké milovníky pohádek. Zazní známé melodie z filmů Pyšná princezna, Micimutr a Dvanáct měsíčků. První polovina koncertu bude patřit Prokofjevově hudební pohádce Péťa a vlk. Filmová hudba dobývá dnešní svět, ale už v poválečném období měla své hrdiny a přispívala k popularitě filmů a zejména pohádek. Pyšná princezna se stala již klasikou a scéna, kdy princezna a přestrojený král Miroslav sjíždějí na kládě do řeky, se vryla do paměti malých i velkých. Autor hudby Dalibor C. Vačkář napsal téměř muzikálové dílo, jehož titulní píseň Rozvíjej se poupátko vznikla na motivy veršů Františka Hrubína. Ondřeje Brouska a Ondřeje Gregora Brzobohatého můžeme také právem zařadit mezi skladatele pohádkové hudby. Brouskova kouzelnice Micimutr se ve stejnojmenné pohádce drží zásady „musíš udělat první krok, pak teprve ti můžou kouzla pomoci.“ A stejně tak jde kouzlům naproti Maruška, když musela plnit nesmyslná přání své macechy a pomoc hledala u dvanácti měsíčků. Prokofjevova symfonická pohádka Péťa a vlk vypráví o malém chlapci, který žije na venkově se svým dědou. Péťa je tu obklopen spoustou zvířat, jejich zvuky jsou vždy přiřazeny k jednomu nástroji. Flétna zpívá jako pták, kočka mňouká jako klarinet a děda má hlas hluboký jako fagot. Zvukomalebná a popisná hudba vyústí v závěru do triumfálního pochodu. Film Péťa a vlk britské režisérky Suzie Templeton získal cenu „Oscar“ za nejlepší krátký animovaný film 2008. Sleva 50 % pro děti a studenty do 26 let, 30 % pro seniory nad 65 let. Více informací o slevách naleznete na webu akce. Ceny vstupenek: 440 / 390 / 340 / 290 Kč

> Otevírací doba

15:00

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 8
Ulice: Fórum Karlín, Pernerova 676

> Komentáře