Otužování alias WimHoffing cesta ke zdraví pro děti i rodiče | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Otužování alias WimHoffing cesta ke zdraví pro děti i rodiče

> Termín

18.3.2019
25.3.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Uvažovaly jste někdy o otužování sebe nebo svých dětí? Trápí vás virózy, nachlazení, časté chřipky u sebe či u svých dětí? Otužování sice není všelék, ale díky návyku na něj se dá mnohým těmto neduhům předejít, ba dokonce při pravidelném otužování nabudete více sil a energie. Na přednášce se dovíte, jak jsem se k otužování dostala já (kuriózně asi největší zimomřivka pod sluncem, která šla poprvé do řeky v lednu), popíšu vám své dojmy a pojmy z lednového semináře WimHofovy metody, kterého jsem se zúčastnila, a jelikož mám dvě holčičky, které se také občas nachladí, tak jsem sedla a začala hledat info ohledně otužování dětí a dospěla jsem k zajímavým zjištěním. Ta větší se otužuje se mnou (ikdyž v menší míře, ale je to můj malý a vytrvalý motivátor), slovo otužování si nemůže zapamatovat, tak vynalezla nové lépe vystihující slovo: WimHoffing, které nyní taky ráda používám Tento workshop bude mít dvě části. Jedna bude zaměřena na teorii s vyprávěním osobní zkušenosti (18.3.) a druhá o týden později bude praktická (25.3.), kdy se půjdeme ponořit na Hlučínskou štěrkovnu. Domlouvám na tuto část focení s Deserve Photography, je to skvělá motivace přidat se i na praktickou část :-) ;-) Workshop je určen pro maminky s dětmi. Budete-li mít zájem, můžu vás provést na konci teoretické části sérií dýchání podle Wima Hofa, ale prostor na povídání o dýchání moc nebude. Více info o metodě Wima Hofa (pokud nemáte představu) naleznete zde: http://wimhof.cz/ O lektorce Kataríně Štěpaníkové: Jsem maminkou dvou úžasných holčiček. S příchodem dětí se mi doslova otočil život o 360 stupňů. Do porodu své první holčičky jsem nic nijak neřešila, vše brala, jak to běží a plyne. Trošku lituji, že jsem některé věci neviděla dříve, nemuselo dojít k určitým nepřirozeným událostem. Ikdyž zdraví člověka záleží na více faktorech a nejideálnější je řešit je vše současně, ale ne vždy je to možné a v našem uspěchaném životě reálné, stále věřím, že některé věci lze začít hned a pak po malých krůčcích ovlivňovat i ty nezbytné další kroky. Věřím, že např. stravu lze změnit hned, máte-li motivaci jako např. zdraví u dětí. Pak vztahy v rodině a vnější toxické prostředí postupně měnit na netoxické. Začala jsem vařit více ze surovin lokálních farmářů, používat více zeleniny.. V současné době vařím pro jednu lesní školičku, kde chodí moje holky na dva dny v týdnu. Vše, co se týká zdravého životního stylu, mě zajímá a vzdělávám se v něm neustále. Mými nejnovějšími koníčky jsou kvašení na všechny způsoby a objevování tajů otužování – jak se tělo chová za pro nás, ze začátku nepohodlných, podmínkách – noření do řeky v zimě, barefoot běh nejen v zimních měsících. A co mě fascinuje, jak se děti rádi přidají, mají-li rodiče „magory“ do těchto věcí

> Otevírací doba

10:00 - 11:30
10:30 - 11:30

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Ostrava
Ulice: Zámostní 237/22

> Komentáře