Výstava 2x100 v Národním muzeu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výstava 2x100 v Národním muzeu

> Termín

28.10.2018 - 30.6.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů na výstavě v Historické budově Národního muzea k vidění od 28. října do 30. června 2019. Dvakrát starší než republika je Národní muzeum. 200 let sbírání dokladů o přírodě i lidech. 200 let touhy po poznání. Národní muzeum již 200 let uchovává dědictví minulosti i současnosti pro budoucí generace. 200 exponátů vystavených na výstavě 2 × 100 patří mezi nejvýznamnější a nejzajímavější z více než 20 milionů sbírkových předmětů, které Národní muzeum opatruje a uchovává. Výstava 2 × 100 představí velmi úzký výběr z těchto pokladů. Ten byl podřízen snaze ukázat nejen to nejvzácnější ze sbírek Národního muzea, ale i předměty veřejnosti zcela neznámé, dosud nikdy nevystavené či nově restaurované. Výstava návštěvníkům představí na první pohled nesourodé předměty v překvapivém a novém kontextu, který odráží rozmanitost exponátů – historických, přírodovědných a uměleckých, pocházejících nejen z Čech, ale z celého světa. Výstava skrze předměty vypráví příběh Národního muzea od okamžiku jeho založení po současnost. Na výstavě si prohlédnete notové zápisy Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka, slavné hudební nástroje, šperky Emy Destinnové, unikátní exponáty ze světa fauny (obří anakonda, vyhynulý vakovlk, lvíček zlatý, dinosauří kosti...atp.), meteority spadlé na území Československa, praktické i zapomenuté vynálezy českých vědců a novátorů, šaty slavných osobností.... a mnoho dalšího. Vstup do výstavy probíhá bez předchozí rezervace. Úterý, středa a čtvrtek v čase 9:00–11:00 je vstup vyhrazen pouze pro školní skupiny

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 1
Ulice: Národní muzeum, Václavské náměstí

> Komentáře