Za svitu loučí (představení souboru pověstí z okolí Vysokého Mýta) | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Za svitu loučí (představení souboru pověstí z okolí Vysokého Mýta)

> Termín

13.1.2019-31.1.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Rukopis Antonína Hlineckého (1858 – 1938), rodáka z nedaleké Skutče zůstal od roku 1925 uložen v archivu vysokomýtského muzea. Před nedávnem došlo k přepisu dílka a k rozšíření pověstí v něm sepsaných do okolích příslušných lokalit širšího vysokomýtska. K rukopisu se vztahují dvě složky doprovodných materiálů – slohové práce školních dítek. Antonín Hlinecký, profesí pedagog a později školní inspektor, totiž spatřoval veliký smysl v sbírání místních skazek, své žáčky opakovaně nabádal k takové činnosti. Další pověsti pak pro Hlineckého sbírali přátelé. Výstava v přednáškovém sále Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě představí nejen rukopis ale také další podklady k dílu. Vzhledem k citlivosti originálních archiválií bude výstava kratší, než bývá v muzeu obvyklé. Místo tradiční vernisáže nabízíme návštěvníkům v neděli 13. ledna 2019 od 15. 00 do 17.00 hodin zpřístupnění veřejné čítárny – k nahlédnutí budou připravena díla Antonína Hlineckého a další tituly s tématem pověstí.

> Otevírací doba

Dle otevírací doby muzea

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Vysoké Mýto
Ulice: A. V. Šembery 125

> Komentáře