Historické cukrárny aneb Sladký život našich prarodičů | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Historické cukrárny aneb Sladký život našich prarodičů

Foto: .

> Termín

1.1.2019-20.1.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Čeká na Vás ukázka posezení v historické cukrárně ve stylu art-deco, prohlédnete si reálnou podobu cukrárny ze 20. let 20. století či prodejnu specializovanou na prodej trvanlivých sladkostí jako například bonbónů včetně tehdy žádaných luxusních obalů a krabic. Dále jsou k vidění všemožná tvořítka, formy a jiné pracovní pomůcky tehdy denně používané k výrobě dortů, zákusků, marcipánu, čokolády, zmrzliny či tehdy velmi oblíbeného perníku a jiných sladkých lákadel. Součástí výstavy je i připomenutí děčínské a ústecké produkce čokolády. Nechybí ani ukázka pracovních knížek, kterými se na přelomu století 19. a 20. museli budoucí cukráři prokazovat. Stát se cukrářem nebylo tehdy tak jednoduché. Výstava je doplněna několika plnými vitrinami s ukázkami prací žáků Základní umělecké školy v Děčíně na téma Vánoce. Také bychom rádi touto cestou poděkovali hudebnímu sboru SaH pod vedením Jany Štrbové, který nejenom, že výstavu svým zpěvem zahájil, ale věnoval lidem hodinový vánoční koncert. Balzám na duši.

> Otevírací doba

dle otevírací doby muzea

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Děčín
Ulice: Čsl. mládeže 1/31

> Komentáře