Vánoce v muzeu – jarmark a výstava betlémů | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vánoce v muzeu – jarmark a výstava betlémů

> Termín

14.12.2018 - 31.1.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

V pátek se v muzeu koná již tradičně jarmark s vánoční tematikou. Letošní výběr bude opravdu pestrý. Návštěvníkům se představí rekordních patnáct vyznavačů tradičních řemesel. Přijede pan Malý ze Spolku archaických nadšenců, který vyřezává krásné betlémy ze dřeva, paní Blažková z Podolí přiveze betlémy a další vánoční dekorace z kukuřičného šustí. Paní Jaklová z Chotěboře rozšířila letos svoji už tak pestrou nabídku (od betlémů v ořechových skořápkách po krojované panenky) o síťování, po delší době se na jarmarku objeví také skláři z Dolního Bradla, kteří předvedou ruční zdobení skleněných ozdob. Skleněné baňky nabídnou také Čihákovi z východomoravské Blatnice. Nakupovat můžete i vánoční ozdoby z korálků, háčkované, paličkované nebo od pana Janů z Nové Vsi, který vytváří roztodivné kreace ze šišek a jiných lesních přírodnin. Nebudou chybět ani železné formičky a samozřejmě pan Bureš s proutěnými košíky, kukaněmi a krmítky. Místní včelaři přivezou teplou medovinu a perníky, výtvarnou dílnu povede tentokrát drátenice paní Studená z Kuklíku. Současně s jarmarkem bude zpřístupněna výstava betlémů ze sbírek hlineckého muzea. Na dvě desítky betlémů, kromě vyřezávaných ze dřeva také ze slámy, paličkované, papírové nebo dokonce v hrnku. Největší betlém vyřezal před deseti lety pan Jiří Petrlík z Hlinska, obsahuje 40 přes 20 cm velkých figurek. Výstava bude k vidění do 31. ledna 2019. Vstup na jarmark a výstavu 14. prosince bude zdarma.

> Otevírací doba

10:00 - 16:00

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Nové Město na Moravě
Ulice: Horácké muzeum, Vratislavovo nám 114

> Komentáře