Vánoční výstava v Letohrádku Mitrovských | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vánoční výstava v Letohrádku Mitrovských

> Fotogalerie

> Termín

8.12.2018 - 13.1.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

V Letohrádku Mitrovských v Brně se koná výstava historických i současných betlémů a betlémové diorámy na téma život Kristův. Uvidíte dřevěné, vyřezávané betlémy z Východních Čech, které po desetiletí vyrábí členové rodiny Haldových ze Sedloňova v Orlických horách. Betlémy Jarmily Haldové a jejích synů se vyznačují pestrou barevností a velkým množstvím postav, které přicházejí do betlému obdarovat Ježíška. Ve své tvorbě rodina řezbářů využívá prvky lidové architektury s vlídnými výrazy obličejů, které mají kromě postaviček i zvířátka. Haldovi jsou také velcí sběratelé, a tak si ze svých cest po světě betlémy i přivážejí. Díky tomu můžete na vánoční výstavě obdivovat část jejich soukromé sbírky světových betlémů pocházejících například z Itálie, Ruska, Bolívie, Mexika nebo Afriky. Na výstavě se představí také největší betlémové dioráma v ČR na téma Život Kristův. Velké výtvarné dioráma během 2 let zpracovala paní Ivana Langrová z beskydských samot. Ivana Langrová z Beskyd zhotovila z ovčího rouna vlastního chovu celkem105 lidských postaviček a zvířat v celkem 25 scénách. Biblický příběh začíná zvěstováním Panně Marii a končí ukřižováním. Jedná se o převyprávěný příběh, podle kterého se budou jednotlivé scény divákům představovat. Výstavu v Letohrádku Mitrovských doplní adventní a vánoční floristické dekorace, nápadité vazby a objekty z přírodních materiálů kombinující tradici i současné floristické trendy.

> Otevírací doba

úterý do neděle od 10 – 16 hodin
24. 12., 31.12. a 1.1. je zavřeno
25. a 26. 12. od 13 – 17 hodin

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Ulice: Veletržní 19

> Komentáře