Rozhledna Hořický chlum u Hořic v Podkrkonoší | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Hořický chlum u Hořic v Podkrkonoší

Foto: Turistika.cz

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rozhledna Hořický chlum je na severním okraji Hořic, zhruba 2 km od centra. Z města tam vede žlutá turistická značka, nechá se k ní však dojet i autem, pokud pojedete z Hořic směr Lázně Bělohrad. Na okraji lesa hned za městem odbočku na cestu k rozhledně nemůžete přehlédnout. Ze silnice k ní vede i červená turistická značka. Tato rozhledna je součástí železné telekomunikační věže, která byla r. 1998 postavena na hřebenu Hořického chlumu. Celá věž je vysoká 41,5 m, na vyhlídkovou plošinu ve výšce 27 m vedou dvě schodiště se 142 schody. Jedno schodiště slouží pro výstup, druhé pro sestup, protože nejsou nikde odpočinkové, příp. vyhýbací plošiny. Z rozhledny je téměř kruhový výhled na Podkrkonoší s dominantou Zvičinou, i hřebeny Krkonoš, Jičínskou pahorkatinu, Polabí, Orlické hory a samozřejmě Hořice. Za ideálního počasí je vidět Žižkovský vysílač v Praze i Kralický Sněžník. Pokud je rozhledna zavřená, je od paty rozhledny omezený výhled jižním směrem na Hořice a pahorkatinu za městem.

> Otevírací doba

9:00-18:00 (květen-září)
9:00-17:00 (říjen)

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hořice v Podkrkonoší

> Komentáře