Masarykova věž samostatnosti v Hořicích v Podkrkonoší | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Masarykova věž samostatnosti v Hořicích v Podkrkonoší

Foto: Turistika.cz

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Už jste navštívili? Tato věž stojí na severním okraji Hořic, zhruba 1,6 km od centra. Z hlavní silnice do Miletína je těsně před kempem odbočka vlevo. Zhruba po 150 metrech jsme na parkovišti u věže. Kamenný památník, jehož součástí je vyhlídková věž, byl postaven v letech 1926 - 1938 jako oslava vzniku nové republiky. Položení základního kamene dne 10. července 1926 byl přítomen i náš 1. prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Podle původního plánu měla být vysoká 40 metrů a tím by současně sloužila i jako letecký maják na lince Praha – Varšava. K tomu však nedošlo kvůli nacistické okupaci r. 1938. Stavba byla ukončena ve výšce 25 metrů a provizorně zastřešena. Toho roku byla také zpřístupněna veřejnosti. V památníku jsou dole dvě místnosti, kde je nyní muzeum a památník obětem z válek z Hořicka. Na vyhlídkový ochoz ve výšce 20 metrů vystoupáte po 72 schodech točitého schodiště, odkud jsou vidět Hořice, Železné hory, Kunětická hora, Zvičina a za dobré viditelnosti Ještěd, Krkonoše i Orlické hory. Na ochozu jsou fotky panoramat s vyznačenými body a přibližnou vzdušnou vzdáleností. Památník je otevřen pouze v sezoně: Od května do srpna denně kromě pondělí od 9:30 do 17 hod. s polední pauzou od 12 do 13 hodin. V září je otevřeno ve stejný čas, ale jen od pátku do neděle.

> Otevírací doba

9:30-17:00 (kromě po)

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hořice v Podkrkonoší

> Komentáře