Tradiční výstava betlémů v Pečkách | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Tradiční výstava betlémů v Pečkách

> Termín

26.12.2019 - 31.12.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Milí příznivci papírových betlémů a tradice jejich vystavování v Pečkách. Od r. 2007 jste se mohli seznamovat s naší soukromou sbírkou, která byla zdrojem pro vystavování "papírových betlémů" v Pečkách na stránkách https://papirove-betlemy. sweb.cz. Protože příroda nebyla milostivá ke spolumajitelce této sbírky a také ke správkyni výše uvedených webových stránek, zjistili jste, že od jisté doby již tyto stránky nebyly aktualizovány. Sbírka však existuje, dále se rozšiřuje, stejně jako počet zájemců o tradici vystavování papírových betlémů v Pečkách. Proto Vám vytváříme nové stránky, které Vám informace o sbírce a výstavách budou dále zprostředkovávat. Betlémy vystřihujeme a stavíme pro radost sobě i druhým. Stavíme je a dotváříme podle vlastní fantasie a občas nerespektujeme betlemářskou "zásadu" nezasahovat do autorova díla. Někdy dotvoříme krajinu, jindy nepoužijeme původní dálinu (pozadí), nebo vytvoříme betlém rozstřiháním a navrstvením obrázku či spojíme dva drobné od stejného autora v jeden. Prostě tak, jak nás to při pohledu na betlém napadne. Někdo možná namítne, že betlém má zůstat tak, jak jej autor vytvořil. My si myslíme, že autor betlém vytvořil k tomu, aby dělal radost, aby žil. A ne proto, aby ležel "naplacato" kdesi v archivu. Věříme, že většinu autorů by potěšilo, že jejich dílo někomu přineslo a přináší radost a určitě by alespoň někteří ocenili jejich další zpracování v té podobě, kterou jim dáváme. Pokud se Vám naše zpracování betlémů líbí, jsme rádi. A pokud ne, každý máme jiné představy a názory, a je to tak dobře. Přejeme hezké chvíle při prohlížení našich betlémů vášnivým betlemářům i náhodným návštěvníkům těchto stránek. Možná, že pro někoho budou nejen příjemným pokoukáním, ale i inspirací.

> Otevírací doba

14:00-17:00

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Pečky
Ulice: Tř. 5. května 294

> Komentáře