Skalní útvar Čertovo sedlo | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Skalní útvar Čertovo sedlo

Foto: Petr Skala

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Na prudce spadajících úbočích a odnožích hory Čerňavy (844 m) poblíž známého Tesáku v Hostýnských vrších se místy vyskytují shluky výrazných pískovcovo - slepencových skalních útvarů magurského flyšového pásma západních Karpat. Jedním z nejhezčích takových míst je tajuplné Čertovo sedlo, kde můžeme obdivovat rozpukanou skalní hradbu. Ta zestupuje z vrcholku sedla dolů prudkým svahem a její dolní konec uzavírá výrazná, asi 6 m Vysoká, skalní polověž. Daleko vyšší a bizarnější skalní útvar se vypíná na horním konci skalní hradby - celkem asi 10 m Vysoká skalní věž je nadstavena jakýmsi kamenným zobanem a celek připomíná fantastickou obludu z říše slovanských bájí a keltských mýtů. Skalní hradba a další okolní velmi hezké skalní výchozy jsou obklopeny ostrůvkem pravého karpatského horského pralesa. V této oáze klidu našli domov ohrožené druhy z ptačí říše - sám jsem tu nedávno pozoroval strakapouda a jiné, mně neznámé druhy ptáků. Čertovo sedlo protíná "odněkud někam" stará nepoužívaná lesní cesta, a tak zde prozatím mají lesní živočichové nerušený domov.

> Otevírací doba

nepřetržitě

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Božanov
Ulice: Božanov

> Komentáře