Fenomén Merkur v muzeu v Rakovníku a Novém Strašecí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Fenomén Merkur v muzeu v Rakovníku a Novém Strašecí

> Termín

9.2.2019 - 17.3.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Zveme Vás do Muzea Nové Strašecí a do mansardy rakovnického muzea od 7. 2. do 17. 3. 2019 na dvojvýstavu Fenomén Merkur ve spolupráci s Jiřím Mládkem. Dlouhá desetiletí patřily mezi nejoblíbenější hračky kovové stavebnice. Jedna z nich se pro české děti v minulosti stala legendou - Merkur. Nebylo snad domácnosti, kde by nebyla součástí dětského pokoje. Když se vysloví její jméno, vyvolá to úsměvnou vzpomínku na radost, když pod vánočním stromečkem rozbalili generace dnešních třicátníků i starších ročníků velkou krabici plnou koleček, pásků, matiček a šroubků, úhledně srovnaných do nesčetných přihrádek. V podobě, v jaké dosud přichází na pulty obchodů, se vyrábí již více jak 80 let. Zažila období skromných začátků, čas slávy, kdy bezesporu kralovala říši českých hraček, i doby, kdy jí hrozil zánik. Výstavní exponáty laskavě zapůjčil sběratel a znalec dětských kovových stavebnic Jiří Mládek. Svému koníčku se věnuje cca od roku 1975. Zajímá se o historii těchto hraček zejména v Čechách, ale i ve světě. Byl jedním z iniciátorů založení muzea Merkuru v Polici nad Metují v roce 2006. Na jaře 2009 otevřel trvalou expozici české stavebnice Edison v Podřipském muzeu v Roudnici nad Labem, které vévodí obří merkurové diorama „Mechanický Říp“. Exponáty své sbírky již vystavoval ve více jak 24 výstavních místech v Čechách, převážně muzeích.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Rakovník
Ulice: Muzeum Rakovník a Nové Strašecí

> Komentáře