Nové Město nad Metují - Perla Kladského pomezí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Nové Město nad Metují - Perla Kladského pomezí

Foto: Zámek N.m.n.M.

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zavítejte do města, které bylo založeno v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Rozkládá se na skalnatém ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Metují. Historické centrum města je vyhlášeno městskou památkovou rezervací, kterou tvoří Husovo náměstí s kostelem Nejsvětější Trojice a zámkem. V letech 2009 – 2011 proběhla kompletní rekonstrukce náměstí. Při rekonstrukci mimo jiné došlo k odkrytí studny z 16. století, která se stala jeho novým výrazným prvkem. Dalšími významnými památkami ve městě jsou: rokokové sousoší sv. Trojice z roku 1767, pomník Bedřicha Smetany z roku 1954, zachované opevnění v celém obvodu historického jádra města, barokní klášter Milosrdných bratří s Loretánskou kaplí a chrámem Narození Panny Marie, Husův sbor, (postavený dle projektu architekta J. Freiwalda a oceněný v roce 1934 jako nejlepší sakrální stavba roku), kaple sv. Barbory na Rezku, letní vila vybudovaná na Rezku roku 1901 arch. Jurkovičem, zřícenina hradu Výrov s vyhlídkou na město a původně raně gotický kostel sv. Ducha ze 13. století v městské části Krčín. V nejbližším okolí se nachází přírodní rezervace Peklo (zařazena do systému Natura 2000) zahrnující romantická údolí řek Metuje a Olešenky mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují, dále pak výletní restaurace Peklo (přestavěná ze starého mlýna do dnešní podoby arch. Jurkovičem) a také roubený kostel sv. Jana Křtitele z roku 1553 ve Slavoňově. Při návštěvě města určitě nesmíte vynechat zámek, který je sídlem rodu Bartoňů z Dobenína, kteří se významně zapsali do našich dějin - pro aktuální otevírací dobu navštivte www.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Nové Město nad Metují
Ulice: Husovo nám. 1201 (adresa místního zámku - ideální cíl pro výlet)
Telefon: 491 419 611
E-mail: [email protected]

> Komentáře