Naučná stezka Pernštejnskými rybníky | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Pernštejnskými rybníky

Foto: Neratov

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná stezka začínající v Neratově své návštěvníky seznamuje s místní přírodou, historií a současnosti zdejšího rybníkářství. Naučná stezka Pernštejnskými rybníky seznamuje pomocí informačních tabulí návštěvníky s historií a současností zdejšího rybníkářství a o rozmanitosti přírodních krás tohoto kraje. Veřejnost má možnost se zúčastnit akcí, které budeme pravidelně pořádat na trase naučné stezky Pernštštejnskými rybníky v okolí obce Neratov. K akcím bude patřit Putování za chřástalem, aneb mezi stébly najdeš ptáka, Ptačí festival, Výlov rybníku či Vánoce v lese a další. Lesklá zrcadla vklíněná mezi vonné louky, kde krouží moták pochop, stinné lesy a šelestící rákos.Oáza klidu, kterou přehluší snad jen zpěv ptactva či zakáchání kachen z vodní hladiny. V podvečerním šeru ozývá se tajemný hlas volavky a věčný křik racků plujících nad usínající krajinou. V tichých zátočinách loví vydra. Nespočet drobných stružek a potoků, kde na vyčnívající větvi vyhlíží svou kořist ledňáček – modrý drahokam naší přírody. Na hrázích staleté duby, oživlé rychlými pohyby brhlíka. Krajina vonící po mokřinách a vlahém vzduchu, který se tajemně proplétá rákosem a orobincem. Zrakům skrytá místa, kde rostou vzácné rostliny a žije rozličný hmyz.Ve vodním království baculatí kapři, štiky či vousatí sumci, neméně zajímaví obojživelníci.Měsíční nocí linoucí se chorál žabích hrdélek znějících i několik kilometrů daleko. Na podzim kachny svištící vzduchem, kamarádské vyprávění, štěkot psů a střelba z pušek, tradiční halali linoucí se večerem. Červánky plující po zhasínající obloze a melodický zpěv drozdů. Barvící se listí bradavičnatých bříz, jasanů, habrů a dubů, které zde pamatují dobu pánů z Pernštejna. Vůně mrznoucího vzduchu a mnoho stop v navátém sněhu. Kachny přešlapující po stříbrem posetém rybníce, poletující vločky usazujících se na teplém zimním kožíšku kun a peří pilichů. Zde u rybníků Rozhrna, Skříň, Trhoňka, Udržal, Tichý a Jílovky, odehrávají se příběhy, na které člověk jen málokdy zapomíná. To když mělkou vodou, skryt ranní rosou, brodí se srnec, ve vlhkém lese ryje divoké prase nebo jestřáb vyvádí své mladé z rodného hnízda do nelehkého života.Skryt tmou ozývá se hrozivý křik a houkání puštíka a tiché štěkání lišky.Někdy i srdce pookřeje a láskou nadskočí.

> Otevírací doba

celoročně dle počasí

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Neratov
Ulice: Neratov 12, Lázně Bohdaneč
Telefon: 606 660 241
E-mail: [email protected]

> Komentáře