Ornitologická pozorovatelna a naučná stezka Bohdanečský rybník | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Ornitologická pozorovatelna a naučná stezka Bohdanečský rybník

Foto: Jan Svorc

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Ornitoligická pozorovatelna: Z 5 metrů vysoké dřevěné pozorovatelny můžete sledovat řadu druhů ptáků, co hnízdí na Bohdanečském rybníku. Pozorovatelna je umístěna na konci naučné stezky na kraji rybníka. Naučná stezka Bohdanečský rybník a rybník Matka: Naučná stezka seznamuje na třech větvích trasy s faunou, flórou a přírodními poměry národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka, ležící nedaleko města Lázně Bohdaneč. Oba rybníky jsou pozůstatkem rozsáhlé středověké rybniční soustavy na Pardubicku, napájené uměle zbudovaným Opatovickým kanálem. Dnes jsou součástí národní přírodní rezervace o rozloze cca 250 hektarů. Samotný Bohdanečský rybník má rozlohu 158 ha. Chráněné území zahrnuje nejen samotné rybníky, ale i široké území kolem nich (rákosiny, mokřady, podmáčené louky, lesní porosty atd.). Předmětem ochrany jsou vzácná rostlinná společenstva vázaná na okolí rybníků, místa výskytu vzácných druhů živočichů a především hnízdiště kriticky ohrožených druhů ptactva.

> Otevírací doba

Nepřetržitě

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Lázně Bohdaneč
Ulice: Lázně Bohdaneč 769
Telefon: 466 797 061

> Komentáře