Rozhledna Vojtěchov u Hlinska | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Vojtěchov u Hlinska

Foto: Vojtěchov

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Historie výstavby vojtěchovské rozhledny sahá do roku 2008, kdy začal být realizován několik let starý plán místních občanů na výstavbu vyhlídkové věže asi 0,5km jižně od obce na návrší „Na Hrbovatkách“. Zahájení stavby pomohla především dotace Pardubického KÚ ve výši 650 tis. Kč. Postupem času však peníze docházely a stavba se začala zdržovat i díky krádeži pěti tun žulových kamenů. Její dokončení a otevření turistické veřejnosti proběhlo nakonec v létě 2010. Celkové náklady na stavbu rozhledny nakonec činily zhruba 3,9 mil. Kč. Zvláštností rozhledny, jejíž plán vyhotovil projektant Milan Chvojka, je žulový kámen tvořící obklad spodní části stavby. Obec ovšem nepoužila místní žulu z Hlinecka, ale nechala si ji pro její netradiční „zrzavou“ barevnost dovézt až z Horních Dvorců u Jindřichova Hradce. Na betonovém podstavci stojí ocelová konstrukce s krytým vyhlídkovým ochozem ve výšce téměř 12 metrů. Na výstavbě rozhledny se podílo několik převážně regionálních firem (GGS Litomyšl, s.r.o. - geologický průzkum; p. Kunc a Stružinský - zemní práce; Renos, s.r.o. Hlinsko - stavební práce; Fans, a.s. Hlinsko - kovová konstrukce; p. Dopita, Trhová Kamenice - zámečnické práce; p. Macháček, Předhradí - klempířské práce; p. Krátký - tesařské a truhlářské práce; PKS MONT Žďár nad Sázavou - okna, dveře, p. Kafka a p. Švec - pokrývačské práce; p. Dočekal, Lom Matula Hlinsko, a.s. - kamenické práce; p. Málek a synové - elektroinstalace; p. Gregor, Save CZ, s.r.o. Hlinsko - vodoinstalace; p. Kalous - zaměření; p. Lauš - kovářské práce; p. Kysilko - malba, nátěry). V létě 2010 byla na rozhlednu umístěna webová kamera, která na stránky obce (http://web.obecvojtechov.cz/content/view/92/123/) přenáší aktuální výhled z rozhledny. Rozhled usnadňuje také mincový dalekohled umístěný na nejvyšší vyhlídkové plošině.

> Otevírací doba

Dle webových stránek

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Vojtěchov
Ulice: Vojtěchov 120
Telefon: 469 311 250

> Komentáře