Výstava Modely lidových staveb na zámku Kačina | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výstava Modely lidových staveb na zámku Kačina

> Termín

13.4.2017 - 31.10.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Jedinečná kolekce vybraných modelů lidových staveb z celého meziválečného Československa, tj. včetně Slovenska a Podkarpatské Rusi, je od 1. 4. 2017 přístupná na zámku Kačina. Výstava bude opět přístupná od 1. dubna do 31. října 2019. Na výstavě najdete chudé roubené jednoprostorové chalupy Rusínů spolu s typickými dřevěnými pravoslavnými kostelíky. Ze Slovenska pak bohatou selskou usedlost ze středního Slovenska a jako kontrast proti ní chudou chalupu z hornatého severního Slovenska. Morava spolu se Slezskem je zastoupena jak hliněnými, tak i roubenými stavbami a v Čechách uvidíte jak hrázděné stavby ze severozápadního pohraničí, tak i roubené chalupy z Podkrkonoší či z Českomoravské vrchoviny, stejně jako jihočeský zděný statek ve stylu lidového baroka nebo alpský dům z Volar. Základ kolekce vystavených modelů pochází z Národopisné výstavy českoslovanské z roku 1895. Z tohoto období pocházejí i slovenské modely. Stavby z Podkarpatské Rusi byly doplněny až v průběhu meziválečného období a modely staveb z německojazyčného pohraničí přibyly do sbírky až koncem 20. století. Dnes představuje kolekce modelů lidové architektury Národního zemědělského muzea nejrozsáhlejší a nejúplnější sbírku modelů lidových staveb v celé České republice.

> Otevírací doba

Dle webu (sezónní otevírací doba)

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Svatý Mikuláš
Ulice: zámek Kačina

> Komentáře