Výstava Mravenčení aneb Velmi křehké vztahy na zámku Kačina | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výstava Mravenčení aneb Velmi křehké vztahy na zámku Kačina

> Termín

1.4.2019 - 31.12.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Mravenci jsou významnou skupinou hmyzu, která v mnohém ovlivnila rostlinný svět. Váha všech mravenců je vyšší než váha celého lidstva. Všechny tyto mravence je třeba ubytovat. My vám ukážeme jejich přepychová obydlí v rostlinách. Výstava Mravenčení aneb Velmi křehké vztahy v Národním zemědělském muzeu Kačina se zaměřuje na symbiózu dvou a více organismů, především na spolupráci mravenců a rostlin. Cílem je přiblížit některé vztahy, které v přírodě probíhají. Najdete tu nejzajímavější způsoby symbiózy a parazitismu hub, bylin a dřevin. K vidění jsou tropické rostliny, které nabízejí úkryt pro mravence a žádají za to ochranu. Část exponátů si lze osahat (např. lišejníky, ubytovny pro mravence z pahlíz orchidejí, klasy rýže, čerstvou bavlnu). Význam rostlin pro lidstvo Výživa i technické využití jsou velmi důležité. Nesmíme zapomenout na okrasný význam rostlin. Člověk cíleně vybíral rostliny, ze kterých měl užitek, pěstoval je a šlechtil, aby jejich potenciálu využil co nejvíce. O jejich důležitosti nás přesvědčí, že se s nimi můžeme setkat na budovách, erbech, státních znacích, bankovkách a často i v knihách, v básních, písních, příbězích či legendách. Symbióza v zámeckém parku V našem parku naleznete propojení okrasných i užitných ploch. Uvidíte tu intenzivně udržované trávníky i louky určené k produkci píce. Také stromy tu mají zastoupení v okrasných partiích, ale i intenzivní využití lesa v oboře. Zabloudíte-li do naší bylinné zahrady, budete si moci prohlédnout na stovku bylinek užívaných v kuchyni i léčitelství. Pěstujeme tu také více než sto druhů zelenin a zemědělsky významných plodin. Výstava vznikla v botanické zahradě v Praze Troji.

> Otevírací doba

Dle webu (sezónní otevírací doba)

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Svatý Mikuláš
Ulice: zámek Kačina

> Komentáře