České pohádkové léto na zámku Loučeň | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Nápověda na vkládání vašich tipů

Informace o akci
Obrázek akce:
Jméno autora fotografie:
Email autora fotografie:
Název akce:
Kraj:
Město:
Ulice a č.p.:
Telefon:
E-mail:
WWW stránky:
Termín akce: Od:
Do:
Otevírací doba:
Kategorie:


Doporučeno pro:
Dlouhodobé akce:Krátkodobé akce:
Mini popis (na HP):
Krátký popis:
Kompletní popis:

České pohádkové léto na zámku Loučeň

> Fotogalerie

> Termín

1.8.2017 - 30.8.2017

> Hodnocení

5  (3x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Průvodcem celé této akce bude Večerníček, který bude v zámeckém parku po celý den přítomen jako maskot a bude návštěvníky provádět celodenním programem. Tato akce se bude konaná v loučeňském zámeckém parku, který je proslulém svými labyrinty, a to od 1. do 31.srpna 2017. Hlavním hrdinou letošní zámecké sezóny je animovaný loupežník RUMCAJS, který letos také slaví, a to 50. let od své večerníčkovské premiéry v České televizi. Celou akci připravuje Zámek Loučeň ve spolupráci s dědici Radka Pilaře, autora animované podoby loupežníka Rumcajse, a Galerií Umění dětem (GUD). Večerníček však v průběhu celodenního programu představí další animované hrdiny z dílny Radka Pilaře, kromě postav z rumcajsovských příběhů se návštěvníci setkají například s čarodějnicí Bukukururunou nebo skřítkem Hajáskem. Děti čeká VÝSTAVA „ 50 LET LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE“ – zámecké sklepení se převléklo za les Řáholec a město Jičín, a v tomto výstavním prostoru se seznámíte s příběhem této animované postavy, a navíc se zde Rumcajsovy příběhy promítají LOUPEŽNICKÁ ŠKOLA – střelba, lezení, sbírání žaludů, práce s uzly, lasem, bubnování apod. Součástí ležení bude lesní krčma, kovárna DĚTSKÉ PROHLÍDKY ZÁMKU S PANÍ KNĚŽNOU – naše kněžna Marie provede děti zámkem a připomene ostatní paní kněžny z pohádek SKLEPENÍ ČARODĚJNICE BUKUKURURUNY - vaření lektvarů, kouzla a čáry, čtení pohádek HAJÁSKOVA POLŠTÁŘKOVÁ DÍLNIČKA – děti si na polštářky namalují svoje motivy nebo dozdobí některý z předem připravených polštářků: knoflíky, nášivky, korálky a pod Předběžné programové schéma ostatních aktivit 10:00 Zahájení: Večerníčkovy jízdy na koloběžce a na koních 10:30 Knížepán zachraňuje mořskou pannu 11:00 Cipískovy hrátky 11:30 Tanec s vílami 12:00 Pohádka o Jeníčkovi a Mařence 12:30 Polštářky pro Skřítka Hajáska 13:00 Výuka střelby s Rumcajsem 13:30 Loupežnická bitka 14:00 Škola vaření a uklízení s Mankou 14:30 Nezbedná pohádka o Koblížkovi 15:00 Prohlídka zámku s Večerníčkem 15:30 Výlov rybníka s vodníkem 16:00 Poslední lup 16:30 Rozloučení s Večerníčkem: poznávání znělek 17:00 Čokoládová prohlídka

> Otevírací doba

dle programu

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Loučeň
Ulice: zámek

> Komentáře