Plzeň - Bolevecké rybníky | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Plzeň - Bolevecké rybníky

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Bolevecké rybníky jsou nejvýznamnější rekreační oblastí města Plzně. Soustava rybníků byla založena již v 15. století a tvoří ji 12 rybníků dnes vesměs využívaných ke koupání a rybolovu. Největším rybníkem je Velký bolevecký rybník s rozlohou 54 ha. Velký bolevecký rybník se přibližuje handicapovaným občanům a jejich rodinám. Kolem vodní plochy vede bezbariérová trasa bez překážek a nabízí se i zázemí pro postižené. V roce 2005 byla v souvislosti s turistickou olympiádou upravena trasa kolem rybníka, přibyly vstupy do vody. K dispozici jsou také toalety. Dno Boleveckého rybníka je písčité a pozvolně klesající. Severní a východní břeh je lemován písčitými plážemi a lesy. V prostoru přímo u rybníka se nachází autocamp Ostende, který byl založen roku 1956, na jeho místě byly kdysi dva malé rybníčky a dnes stojicí dům byl ozdravovnou pro děti s černými neštovicemi, dokonce v těchto prostorech bývala vojenská střelnice, jejíž val je dodnes patrný, na místě se kdysi nacházel rovněž chudobinec. Původní restaurace byla zbořena v 80. letech a nikdy nebyla uspokojivě nahrazena. Bolevák se nachází nedaleko osady Malý Bolevec a největšího plzeňského sídliště Bolevec. Přímo k rybníku se lze dostat MHD autobusy č. 30 a 20 (více jízdní řád MHD v Plzni). U rybníka najdete také několik parkovišť. Bolevák je využíván zejména pro rekreaci, ale také vodní sporty. Na jeho břehu sídlí Jachetní klub Plzeň, jež je zde již od 30. let a má velkou tradici, v současnosti jsou zde dva kluby mající kompletní zázemí. Na rybníku se pořádají kromě tréninků i časté závody, jež přilákají za větrných dní spoustu zvědavců.

> Otevírací doba

volný přístup

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Plzeň

> Komentáře