Zámek Žďár nad Sázavou | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Žďár nad Sázavou

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Na zámku Kinských ve Žďáru nad Sázavou si prohlédnete reprezentativní expozici s názvem Barokní malířství a sochařství ze sbírek Národní galerie v Praze. Nově zde vznikla také zajímavá prohlídková trasa Po stopách Santiniho a Muzeum nové generace. Zažijte Zámek ve Žďáru nad Sázavou Vydejte se s námi na cestu, kterou prošel areál bývalého cisterciáckého kláštera a nynějšího zámku během uplynulých téměř osmi století. Celý příběh se začal psát již v polovině 13. století, kdy mniši cisterciáci založili v hlubokých žďárských hvozdech zakladatelský klášter. Nový směr a dynamiku přineslo 18. století a působení opata Vejmluvy, který spolu se stavitelem Janem Blažejem Santini-Aichlem vdechl areálu nový život. Na jeho pokyn Santini vystavěl své vrcholné dílo, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je památkou UNESCO. Za josefinských reforem v roce 1784 byl klášter zrušen a postupně upravován na zámek. V 90. letech 20. století byl žďárský zámek navrácen rodině Kinských. Nyní cesta pokračuje vznikem nových expozic – Muzea nové generace, které kombinují imersivní a zážitkové prvky s exponáty zapůjčenými z významných českých institucí. Zažijte s námi jedinečnou atmosféru týkající se historie, života, tvořivosti a krásné žďárské přírody. Zažijte cestu, zažijte příběh! DĚTSKÝ KOUTEK Dětský koutek se nachází v bezprostřední blízkosti kavárny, kde mohou rodiče strávit příjemné chvíle odpočinku, ale zároveň být v kontaktu se svými ratolestmi. Ty si tak mohou malovat, stavět, psát na tabuli a mnoho dalšího, zatímco vy si vychutnáte například skvělou kávu.

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Žďár nad Sázavou
Ulice: Zámek 11
Telefon: 602 565 309
E-mail: [email protected]

> Komentáře