Naučná stezka Studenec | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Studenec

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná stezka je přístupná od železniční stanice v Mlýnech a od železniční zastávky v Horní Kamenici. Fyzická náročnost trasy je vzhledem k délce naučné stezky vysoká. Průchod naučnou stezkou lze zkrátit, pokud se využije značených turistických tras. Naučná stezka je v terénu vyznačena symbolem naučné stezky. Vede převážně po lesních a polních cestách. Určena je pro pěší. První ze zastávek je v blízkosti železniční stanice v Mlýnech. Odtud stezka pokračuje kolem Javoru (693 m n.m.) a stanoviště U Křížového buku k Černé hoře (631 m n.m.), s možnou odbočkou na výrazný čedičový vrch Studenec (736 m n.m.). Dále pokračuje přes Zlatý vrch k Pustému zámku, kde se rozdvojuje a umožňuje návrat do Mlýnů (nádraží ČD) nebo pokračovat k železniční zastávce v Horní Kamenici. Zkrácená varianta naučné stezky odbočuje v blízkosti zastávky č. 8 a po červeně značené turistické trase vede ke Zlatému vrchu, kde se opět napojí na naučnou stezku. Nejzajímavějšími místy na trase stezky je vrch Javor, sedlo U Křížového buku, přírodní památka Líska, Studenec, Zlatý vrch a Pustý zámek.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Studenec

> Komentáře