Lesní naučná stezka Sedmihorky | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Lesní naučná stezka Sedmihorky

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná stezka byla vybudována členy a příznivci ČSOP Sedmihorky v roce 2005. V říjnu téhož roku byla při příležitosti konání mezinárodní konference k padesáti letům CHKO Český ráj slavnostně otevřena. Stezka je zaměřena především na dětské návštěvníky, na jejich smyslové vnímání a fantazii. Na tříkilometrovém okruhu hruboskalským lesem, blízkými loukami, kolem rybníků Pilského, Smíchousova a Bažantníku čeká šestnáct originálních zastavení. Každý si tu může vyzkoušet, jak zdatným je skokanem v porovnání s lesními zvířaty. Dozví se o rezonanci dřeva a sám si ji může vyzkoušet. Uvidí nejstarší z českorajských památných dubů, dostane příležitost poměřit se s naší největší přesličkou a pozná, jak žije a roste les. K tomu všemu je k dispozici tištěný průvodce. Protože jeho forma odráží hravou podobu stezky, mohou si jej děti dotvořit, dopsat, dokreslit. Všichni tak mají příležitost vytvořit si svého vlastního originálního průvodce po naučné stezce.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Karlovice

> Komentáře