Naučná stezka Zákupy | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Zákupy

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Popis trasy: Trasa je známá také pod názvem Lesnická naučná stezka. Zavede vás do lesů okolo Zákup. Jednotlivá stanoviště jsou zaměřena na působení Vyšší lesnické školy v Nových Zákupech, lesnictví, historii města, na osobnosti a zajímavosti z okolí. Na stezce narazíte na desítky rozcestníků ze dřeva a na informační tabule bez očíslování. Některá místa budete procházet po povalových chodníčcích. Během procházky si můžete všimnout různých křížů a kaplí. Údolí Kamenického potoka najdete u silnice ze Zákup na Kamenici. Startovním bodem okruhu je Pramen Tří svatých, dál půjdete proti proudu potoka, minete několik vodních pramenů a dostanete se na začátek Kamenice. Budete pokračovat podél hřbitova po cestě nahoru, až na návrší nad Novými Zákupy. Dorazíte k Mohyle osobností, kde odbočíte na Velenice. Dáte se doleva a sestoupíte až k silniční křižovatce Zákupy – Kamenice, Nové Zákupy. Tady můžete vidět pomníky lesnického školství a Jiřího Židlického. Od pomníků se dejte nalevo ke kapličce u svatého Huberta, přejdete silnici a vrátíte se na místo startu. Po cestě můžete zamířit i na poznávání odboček – k říčce Svitávce, na Kamenický kopec, ke kapli svatého Josefa, na Velenice. Délka trasy: Se stavbou stezky se začalo v roce 2004, v současnosti je k dispozici více jak tříkilometrový okruh, ale trasa se bude rozšiřovat.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Zákupy

> Komentáře