Naučná stezka Špičák | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Špičák

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Na severním okraji města Česká Lípa je výrazný kopec Špičák, vysoký 459 m n. m., na jehož vrcholu byla rozhledna, již řadu let pronajatá telekomunikacím. Objekt je uzamčený, veřejnosti nepřístupný. K rozhledně, kde bývala i restaurace, vedla dříve odbočka z modře značené turistické cesty. Trasa vedla po západní straně kopce. [1] Převýšení oproti náměstí T.G. Masaryka (u radnice) je 150 metrů. Jedna z tabulí na trase stezky Pod Špičákem bylo vybudováno velké panelové sídliště, které převzalo jméno po kopci. Také řada důležitých staveb na sídlišti má toto označení, např. škola Špičák, knihovna Špičák, autobusové zastávky, restaurace a mnohé další. Louky kolem kopce a svahy Špičáku se staly místem vycházek, byly zde vybudovány cyklotrasy, upravena trasa pro pěší turisty s odbočkou na vrchol a také vybudována naučná stezka. Odbočka na vrchol byla později zrušena a modrá trasa byla odcloněna na východní stranu kopce. Informační tabule na trase poskytují výčet zajímavých druhů fauny a flóry i fakt, že stezku vybudoval v roce 2008 podnik Městských lesů České Lípy.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Česká Lípa

> Komentáře