Ursus zážitkové centrum | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Ursus zážitkové centrum

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

URSUS zážitkové centrum se nachází v Moravskoslezských Beskydech. Nachází se zde interaktivní expozice zaměřená na vznik, vývoj a přírodní krásy Beskyd, velká zážitková zahrada (s šestimetrovou ptačí věží, stezkou alternativní energie a jinými zajímavostmi) a 3D kino. Centrum je zaměřeno na mnoho cílových skupin - od dětí a mládeže až po odbornou veřejnost. Jeho cílem je vzdělávat návštěvníky zajímavou hravou formou. Rovněž budeme nabízet vzdělávací programy pro školy i pro širokou veřejnost. Centrum mapuje vznik, vývoj i současnost přírodních krás Moravskoslezských Beskyd, jeho cílem je vzdělávat děti i dospělé v rámci environmentální výchovy zábavnou formou a vzniklo přestavbou objektu, v němž kdysi sídlila pohraniční policie. Zážitkové centrum je rozděleno na tři části. První je interaktivní expozice zaměřená na Beskydy, mapuje mimo jiné jejich vznik a vývoj, rostliny na tamních loukách i živočichy v této krajině. Vše je uděláno hravou formou, je tam plno šuplíků a kukátek, děti i dospělí si tak mohou všechno vyzkoušet a ohmatat,“ sdělila členka realizačního týmu Darina Koppanová s tím, že součástí expozice je také 3D model jablunkovské části Beskyd a pohled do nitra jeskyně. Druhou částí je velká interaktivní zahrada, která je věnována místním živočichům a ptactvu. Je v ní i šestimetrová ptačí věž, která je určena dětem, ty se budou při hře vzdělávat, v zahradě ale najdete i různé prolézačky nebo ptačí chýši.

> Otevírací doba

Letní provoz (květen-září)
pondělí: zavřeno (mimo státní svátky)
úterý-neděle: 9:00-20:00
Zimní provoz (říjen-duben)
pondělí: zavřeno (mimo státní svátky)
úterý, středa: 9:00-16:00
čtvrtek, pátek, sobota: 9:00-19:00
neděle: 9:00-17:00

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Dolní Lomná
Ulice: Dolní Lomná 26
Telefon: 553661368
E-mail: [email protected]

> Komentáře