Interaktivní expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Interaktivní expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

3.6  (9x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Interaktivní exponáty přiblíží historii rybářství a seznámí s tradičním rybářským náčiním. K vidění bude také unikátní model výlovu rybníka a sladkovodní akvária s živými rybami. Výstava je určená pro širokou veřejnost, pro mladší návštěvníky bude navíc připraven doprovodný program. Expozice rozdělená do několika tematických sekcí nabízí mnoho zajímavostí nejen pro příznivce sportovního rybaření. K vidění bude řada interaktivních exponátů, které poskytnou detailní pohled na rybniční soustavu, dioráma výlovu rybníka či průhled do bobří nory. Návštěvníci si mohou prohlédnout sladkovodní akvária s živými rybami a rovněž zhlédnout krmení štiky. Součástí výstavy je také část věnovaná historii a současnosti rybářství. Původ nejoblíbenější české ryby přiblíží sekce s názvem Životopis kapra a význam rybářství pro minulost hlavního města ozřejmí Praha rybářská. Sekce Rybníky nejen pro ryby osvětluje dopad rybářství na lidský život a otázky ekologie zodpoví část trefně nazvaná Kdo otravuje ryby. Návštěvníkům budou k dispozici i dotykové LCD panely s doprovodnými informacemi. Zejména příznivci rybníkářství a produkčního rybářství si přijdou na své při prohlídce unikátní sbírky rybářského náčiní, která ozřejmí, co je a jak se používá např. žinkrout, ost, průhledítko či krabuše. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které budou připraveny atrakce v podobě prolézačky se skluzavkou, výtvarné dílničky s možností nakreslit si vlastní rybu nebo zkouška pravého rybářského oblečení. Další doprovodné informace (např. jak se žije pod vodou nebo anatomie ryby) si návštěvníci sami mohou sami vyhledat na dotykových LCD panelech. Expozice nabídne postupně i řadu dalších aktivit, nejen pro děti, mj.prolézačku se sítěmi a skluzavkou, tvůrčí aktivity typu „Nakresli si svoji rybu“ nebo „Obleč se jako rybář“ apod.

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 7
Ulice: Kostelní 44

> Komentáře