UMĚNÍ LOUTKY aneb od Kašpárků až po Spejbla s Hurvínkem | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

UMĚNÍ LOUTKY aneb od Kašpárků až po Spejbla s Hurvínkem

> Termín

20.4.2019 - 25.8.2019

> Hodnocení

5  (3x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

České historické loutky po dlouhá desetiletí dojímají svou krásou a zpracováním děti i dospělé. Unikátní výstava Umění loutky aneb od Kašpárků až po Spejbla s Hurvínkem představí kolekci loutek a rodinných divadel z let 1850 až 1950 ze sbírky manželů Marie a Pavla Jiráskových. Jsou mezi nimi loutky vyráběné profesionálně i amatérsky, avšak vždy s láskou k umění, dětem a divadlu a s úctou k řemeslu. Jak se takové loutky „vodí“ si vyzkoušíte v našich divadelních hernách. Ve stínovém divadle prověříte svůj smysl pro představivost a v tvořivých dílnách si vyrobíte vlastní loutku. Výstavu můžete navštívit od 20. dubna do 25. srpna 2019, denně od 9 do 18 hodin. (POZOR: 20. – 21. 5. a 4. – 7. 7. bude zámek z provozních důvodů uzavřen.) Výstava koresponduje s červnovým čtrnáctým ročníkem Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru a slibuje bohatý doprovodný program: 28. 4. Pohádková neděle s čarodějnicí ze zámeckého sklepení – komentované prohlídky 17. – 19. 5. Prodloužený Detektivní víkend 16. 6. Svatojánský bál 22. – 23. 6. Detektivní víkend 13. – 16. 7. Prodloužený Detektivní víkend 16. a 17. 8. LETNÍ KINO pro děti na zámeckém nádvoří 17. 8. Pohádková sobota s Popelkou – komentované prohlídky 18. 8. Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou – komentované prohlídky

> Otevírací doba

9:00-18:00

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 9 - Horní Počernice
Ulice: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi 857
E-mail: [email protected]

> Komentáře