Exkurze v kolektorech | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Exkurze v kolektorech

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

9-14

> Popis

Technické sítě Brno, a.s. nabízí prohlídky v rámci projektu Brněnské technické podzemí – exkurze v kolektoru. V rámci těchto prohlídek může návštěvník nahlédnout do útrob technických sítí, které jsou nedílnou součástí fungování města Brna. Zájemci o prohlídku si mohou vybrat malý nebo velký okruh. Doba trvání každé prohlídky, vedené školenými průvodci Turistického informačního centra města Brna, je přibližně 60 nebo 90 minut. Maximální počet osob ve skupině je stanoven na 10. Zatímco první úsek – malý okruh prohlídkové trasy je prezentací moderní technické stavby, jejího provozu, údržby a jejího využití pro fungování moderního města, příprava prodloužené části trasy vycházela z jiného pojetí. Trasa velkého okruhu, jehož délka činí cca 1100 metrů, zavede účastníky na chvíli také do historického podzemí Brna. Trasa vede pod ulicemi Josefská, Masarykova, Orlí, Radnická, Jánská, Minoritská, stejně jako u prvního okruhu je vstup do podzemí i výstup v ulici Josefská. Některé chodby se navíc změnily v muzejní prostory a zájemci si mohou prohlédnout například nálezy ze studny na Špilberku, fragmenty studny nebo různé pracovní předměty využívané v podzemních stavbách. Křižovatky chodeb jsou osazeny speciálními tabulemi, na nichž je možné sledovat, jak se v historii měnil název ulice, pod níž jsou kolektory umístěny. Upozornění! Prohlídkové trasy kolektoru nemohou absolvovat osoby se sníženou nebo omezenou hybností, osoby s nemocí srdce a aplikovaným kardiostimulátorem. Dále není umožněn vstup osobám, které jsou držiteli průkazu TP, ZTP, ZTP/P a dětem do 12 let. Děti mezi 12 a 15 rokem věku pouze v doprovodu zákonného zástupce.

> Otevírací doba

každé úterý v 15:00 a 16:15
první sobota v měsíci v 10:00 a 11:15

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Ulice: Labyrint pod Zelným trhem, Zelný trh 21
Telefon: 542 212 892
E-mail: [email protected]

> Komentáře