Pevnost poznání - centrum vědy pro celou rodinu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Pevnost poznání - centrum vědy pro celou rodinu

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě.Sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů. Otevření se chystá v březnu 2015. V Pevnosti poznání můžete na vlastní kůži zažít experimenty a vidět zblízka věci, které jinde neuvidíte. Projdete se například modelem mozku, potkáte vodní hmyz v nadživotní velikosti, zatopíte město stoletou vodou, vyřešíte obří hlavolamy nebo díky digitálnímu planetáriu prozkoumáte hvězdnou oblohu. Vedle čtyř stálých expozic, vybavených více než dvěma stovkami modelů a přístrojů, muzeum nabízí pravidelné akce a programy. Ty se konají jak v multifunkčním Laudonově sále, ve výstavních sálech a foyer, tak i venku v areálu pevnůstky. K výbavě patří počítačové infokoutky, laboratoře, ateliéry a studia, určené pro školáky, jejich učitele, ale i ostatní zájemce. Expozice v Pevnosti poznání: * Věda v pevnosti: expozici, věnující se vojenské pevnosti a životu vojáků v ní, najdete hned v přízemí Pevnosti poznání. Její jednotlivé sekce vám přiblíží řemesla, oblast zdravotnictví, stavebnictví, balistiky i kartografie. * Voda v krajině: v této expozici poznáte vodní tok od pramene až po ústí do moře. Řeku budete vnímat jako jeden z dominantních prvků krajiny. Uvědomíte si provázanost života řeky a města a můžete ji zkusit porozumět – třeba i tím, že se na chvíli "ponoříte" na její dno a stanete se vodním živočichem. * Rozum v hrsti: expozice se zabývá základním principem lidského vědění. Zde se podíváte dovnitř mozku a následně se projdete dalšími lidskými orgány. Myšlení a vědění jako základní funkce mozku jsou hlavním motivem matematické části expozice, která nabídne mj. hlavolamy a logické úlohy. * Světlo a tma: jak název napovídá, expozice je věnovaná (nejen) světlu, díky kterému poznáváme okolní svět. Její dominantou bude šestimetrová kopule digitálního planetária, která vás seznámí s astronomickými jevy a ukáže vám další zajímavé pořady v netradičním prostředí. Vstupné do muzea: Dospělí: 95 Kč Snížené vstupné: 75 Kč (děti 3–15 let, studenti, senioři od 65 let, ZTP, ZTP/P) Můžete zde platit kartou

> Otevírací doba

Út-Pá: 9:00-17:00
So-Ne: 9:00-18:00

> Kontakt

Kraj: Olomoucký kraj
Město: Olomouc
Ulice: 17. listopadu 7 (areál Korunní pevnůstky)
Telefon: 585 634 145
E-mail: [email protected]

> Komentáře