Zámek Brandýs nad Labem | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Brandýs nad Labem

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Císařský a královský zámek Brandýs nad Labem byl v minulosti oblíbeným sídlem habsburských panovníků. Významná renesanční památka s dochovanou sgrafitovou výzdobou je opět otevřena pro veřejnost. Nově zrestaurované sály a interiérová expozice podávají svědectví o pobytech všech císařů monarchie, kterým zámek patřil až do roku 1918. Zámek patří se svojí skvostnou sgrafitovou výzdobou k nejvýznamnějším renesančním památkám Čech. V průběhu čtyř staletí tu pobývali všichni panovníci Habsburské dynastie. Brandýs si velmi oblíbil císař Rudolf II. , který jej užíval jako své hlavní mimopražské sídlo. Za lovem sem jezdíval císař Karel VI. s celým dvorem a odsud se vydával do Prahy ke královské korunovaci – stejně tak i Marie Terezie a Ferdinand V. Císaře Františka I. tu v době napoleonských válek navštívil ruský car Alexandr I. a pruský král Fridrich Vilém III. k jednáním před bitvou u Lipska. V 19. století zámek patřil rodině Toskánských habsburských velkovévodů a arcivévoda Ludvík Salvátor, ve své době významný vědec, zde soustředil obsáhlé sbírky ze svých cest. Majitelem brandýského zámku byl až do roku 1918 poslední císař a český král, blahoslavený Karel I., který zde v mládí žil i s císařovnou Zitou jako důstojník 7. dragounského pluku. Při prohlídkové trase v původních císařských pokojích se dozvíte mnohé o osudech posledních Habsburků, zajímavá je knihovna toskánských Habsburků a expozice císařské kavalerie. Otevřeno je zde celoročně.

> Otevírací doba

v sezóně mimo pondělí od 10 do 17 hod.od 1. listopadu do 31. března, to je mimo hlavní sezónu, je zámek otevřen pouze v sobotu a v neděli.

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Ulice: Plantáž 402
Telefon: 602 299 950
E-mail: [email protected]

> Komentáře