Hrad Košumberk | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hrad Košumberk

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Chcete-li poodhalit kousek z dávné historie, neváhejte a začněte pátrat v minulosti. V jihovýchodní části města Luže již řadu století vyčnívá hrad Košumberk. Jeho dějiny se datují od konce 13. století.Rozsáhlá přestavba hradu proběhla v první polovině 16. století. O tom svědčí letopočet na bráně budovy purkrabství, která má renesanční kabát s dodnes tomuto stylu typickými psaníčky (sgrafity).V době třicetileté války Košumberk chátral, většina peněz směřovala na válečné výdaje a navíc ani Košumberk neunikl útokům Švédů, kteří jej během několika nájezdů zpustošili.Na lepší časy se začalo blýskat až v roce 1920, kdy se zřícenin ujalo „Družstvo na záchranu hradu Košumberka“, zajistilo konzervaci trosek a otevřelo muzeum v purkrabství. Dnes je celý objekt v majetku města Luže.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Luže
Ulice: Hrad Košumberk
Telefon:  469 672 191

> Komentáře