Léto v písecké Sladovně | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Léto v písecké Sladovně

Foto: Petr Brůha

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Svět mravenců, animace, kouzelný prostor pro nejmenší, ale i dobrodružná cesta galerií čekají v létě návštěvníky písecké galerie Sladovna „Máme velkou radost a velmi si vážíme toho, že na nás návštěvníci nezapomněli a stále vyhledávají naše živé výstavy plné zážitků i inspirace,“ říká ředitel instituce Adam Langer a dodává: „srdečně všechny zveme na letní prázdniny! Posílili jsme lektorský tým a upravili otevírací dobu tak, aby byli malí i velcí návštěvníci co nejspokojenější a mohli si naplno užít celých 2500 m2 výstavního prostoru nabitého zábavou a poznáním.“ Novinku představuje výstava Jan A jaK dál, zahájená v polovině května, která nabízí nevšední cestu běžně nepřístupnými prostory galerie, životem a myšlenkami Jana Amose Komenského. Děti i dospělí dostanou možnost poznat Amose jako malé dítě a porovnat jeho životní cestu se sebou samým. Jan A jaK dál zabaví všechny od 6 let, na své si přijdou menší děti, teenageři i dospělí. Nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším prostorem je bezpochyby Mraveniště, ve kterém se mohou děti stát mravenci a vyřádit se v obrovském bludišti plném prolézaček, tunelů a skluzavek. Poznají zde také, kam patří mravenčí vajíčka nebo kde sídlí královna. Na nejmenší děti – od 0 do 6 let – čeká kouzelný barevný prostor Pilařiště. V profesionálně vybaveném Animáriu učaruje kouzlo animace každému, bez ohledu na věk či technické dovednosti. Tajemství ilustrovaných knih objeví všichni začínající i zkušení čtenáři v Hnízdě ilustrace a díky hravé výstavě Zachuchleno se ocitnete ve světě CHUCHLA, postavičky z oceněné počítačové hry. Ani na dospělé se nezapomíná – ti si mohou užít trochu klasické kultury v rámci cyklu výstav Umění žije v Malé galerii Sladovny, kde momentálně vystavuje akademický malíř Jan Paul. Jeden z prostorů rovněž zdobí expozice věnovaná životu a dílu slavného ilustrátora a píseckého rodáka Radka Pilaře. Vstup do obou výstav je v případě zakoupení jakékoli jiné vstupenky zdarma. Výlet do Písku pak mohou rodiny završit posezením u řeky Otavy v kavárně Balzám, která se nachází přímo v budově galerie. V období letních prázdniny má Sladovna otevřeno denně od 9 do 18 hodin. „Pro návštěvníky je komfortnější, když si zakoupí vstupenku předem na našich webových stránkách. Vyhnou se tak dlouhému čekání na recepci a možnému zklamání v případě naplněné kapacity. Snažíme se na letní prázdniny návštěvníkům co nejvíce usnadnit nutné úkony před vstupem do galerie, aby nic nerušilo jejich zážitky z výstav,“ upřesňuje provozní ředitel Petr Brůha.

> Otevírací doba

V létě otevřeno denně v časových blocích od 9 do 18 hodin.

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Písek
Ulice: Velké náměstí 113
Telefon: +420 725 055 551
E-mail: [email protected]

> Komentáře