Roboti, AI a VR | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Roboti, AI a VR

> Termín

25.07.2022-29.07.2022

8.08.2022-12.08.2022

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Program Velcí i malí roboti nám pomáhají na každém kroku. Je však na nás jim říct, co od nich potřebujeme. Je tedy na čase se s robůtky naučit základy programování! Během 5 dní na letním táboře pro děti si hravou formou ukážeme, jak se programuje robot Codey Rocky. S ním si vysvětlíme základy okolo senzorů a jejich využití, aby se robot mohl samostatně rozhodovat při plnění námi zadaných úkolů. Robůtka pak můžeme učinit ještě samostatnějšího pomocí AI – umělé inteligence. Na konci tábora budeme jeden veliký sehraný robotický tým! Navíc s dětmi zabrousíme do světa virtuální reality a jeho využití na exkurzi, kde si budou moci vyzkoušet Oculus Headset a zahrát hru ve virtuální realitě. Práci s počítači a roboty proložíme i kreativními offline aktivitami a čas strávíme i venku tematickými hrami. Vstupní znalosti Letní tábor je vhodný pro naše studenty, kteří ukončili alespoň kurz Scratch I Starter. Externí studenti by měli znát základní programátorské koncepty jako opakování, podmínky, proměnné a trochu znát programovací jazyk Scratch nebo odvozený blokový programovací jazyk. A co se studenti naučí? - Hravou a interaktivní formou se děti seznámí se základy programování a robotiky - Praktické využití jazyka Scratche na opravdovém robotovi - Codey Rocky - Základní funkci a použití senzorů dotyku, vzdálenosti, otřesů, světla, barev a infračerveného záření - Spolupracovat na některých úlohách v rámci týmu - Prezentovat, diskutovat nad řešením úloh, kreativně přemýšlet Harmonogram tábora: 1.den Děti se seznámí s Robůtkem Codey Rocky, a pomocí menších úloh si osvěží znalosti programování se Scratchem. 2.den Vysvětlíme si, co to jsou senzory a naučíme se používat senzory našeho robůtka. Také si vysvětlíme a vyzkoušíme základy umělé inteligence. 3.den Vyzkoušíme si řešení některé z klasických robotických úloh, jakými jsou sledování čáry, vyhýbání se překážkám nebo nepadání ze schodů. Děti mohou utvořit robotické týmy a úlohy řešit pomocí více robotů, kteří mezi sebou komunikují. Představivosti se meze nekladou. 4.den Exkurze za virtuální realitou. 5.den Den plný her, kvízů a soutěží, kde si všechno z týdne zopakujeme. Vhodný pro děti od 9 do 12 let.

> Otevírací doba

9:00-17:00

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha
Ulice: Hala 40, Bubenské nábřeží 306/13
Telefon: +420 777 653 659
E-mail: [email protected]

> Komentáře