Začínáme programovat (Scratch, Ozoboti) | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Začínáme programovat (Scratch, Ozoboti)

> Termín

11.07.2022-15.07.2022

1.08.2022-5.08.2022

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Program Během tohoto příměstského tábora pro děti si táborníci hravou formou vyzkouší svět programování a robotiky. Budeme vytvářet vlastní animované filmy, hry a programovat roboty. Práci s počítači prokládáme i kreativními offline aktivitami a čas strávíme i venku tematickými hrami. V rámci tábora se děti dostanou z role běžného uživatele do role tvůrce a porozumí, jak technologie fungují. Letní tábory pro děti přináší nové znalosti i nové kamarády a zábavu. Vstupní znalosti Tábor pro děti je vhodný i pro začátečníky. Co se studenti naučí? -Hravou a interaktivní formou se děti seznámí se základy programování a robotiky -Vyzkouší si programování ve Scratchi a vytvoří si vlastní animaci nebo hru -Naprogramují si robota - Ozobota -Spolupracovat ve skupinách, prezentovat, diskutovat nad řešením úloh, kreativně přemýšlet -Propojí teoretický základ s reálným využitím -Dozví se o více o online bezpečnosti Harmonogram tábora: 1.den Pomocí her a offline aktivit si vysvětlíme, jak vůbec programování funguje a kde se s ním v běžném životě setkáváme. Děti se seznámí s prostředím a základy programovacího jazyka Scratch. 2.den Bude ve znamení robotiky, kdy dětem hravým způsobem ukážeme, jak je propojená s programováním a hlavně, kde se s ní v běžném životě setkávají. Děti se seznámí s malým robůtkem Ozobotem a naučí se ho ovládat nejdříve pomocí kreslením barevných kódů a později pomocí programování na počítači. 3.den Ve Scratchi využijeme vše, co jsme se naučili, k tvorbě animovaného filmu. Odpoledne se zaměříme na online bezpečnost. 4.den S dětmi se pustíme do pokročilejších funkcí ve Scratchi a tyto znalosti děti uplatní k vytvoření vlastní hry. 5.den Den plný her, kvízů a dalších aktivit zakončíme slavnostním průvodem robotů a předáváním diplomů.

> Otevírací doba

9:00-17:00

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha
Ulice: Hala 40, Bubenské nábřeží 306/13
Telefon: +420 777 653 659
E-mail: [email protected]

> Komentáře