Letní scénu Divadla BRAVO! si zamilují i ti nejmenší diváci. | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Letní scénu Divadla BRAVO! si zamilují i ti nejmenší diváci.

V Klášteře sv. Anežky České nebudou chybět kromě akrobacie, pantomimy a nového cirkusu ani pohádky pro celou rodinu

Divadlo BRAVO! ve spolupráci s Národní galerií Praha připravilo letní scénu nového cirkusu, pantomimy a akrobacie v zahradách Kláštera sv. Anežky České. Kromě nabitého večerního programu plného dechberoucích představeních myslí také na nejmladší publikum. Loutkové pohádky od divadelního spolku Lokvar a studia DAMÚZA, akrobatické představení Letkyně v podání skupiny Holektiv i příběh, vyprávějící starou legendu o Golemovi oživí gotické zahrady Anežského kláštera v samotném srdci Prahy. Letní scénu Divadla BRAVO! mohou diváci navštívit do 27. července. 

Letní scénu zahájilo Divadlo BRAVO! premiérou dlouho očekávaného akrobatického muzikálu NEBESA, který vznikl spojením novocirkusové skupiny Losers Cirque Company, uznávaného tanečního souboru 420PEOPLE a gospelového sboru Maranatha Gospel Choir. Součástí letošního programu je také koncert Dana Bárty a skupiny Skety, hudební performance Vrány souboru Holektiv a další představení z repertoáru Lůzrů. Divadlo BRAVO! připravilo program také pro děti, které si prostředí Anežského kláštera zamilují i díky přístěnku Františka Skály vytvořeného přímo pro tento areál, kde si během programu mohou i pohrát a odpočinout.

Letní scénu si užijí i ti nejmenší diváci od 4 let, které rozesměje grandiózní marionetová komedie Matěj a čerti. Divadelní spolek Lokvar připravil pohádku o chytrém Matějovi, který se ničeho na světě nebál. Zní to jako tradiční lidový příběh, který přece každý zná. Byl jednou jeden Matěj a taky jedno peklo plné těch nejstrašnějších čertů. Jenomže v tomto příběhu má Matěj ještě ženu Jarušku a s ní kopec dětí, se kterými se to občas krapet komplikuje, ale tenhle příběh musíte vidět na vlastní oči. Představení se odehraje v úterý odpoledne 21. června a děti o něm rozhodně budou ještě dlouho vyprávět.

Víte, co se stane ve světě, kde se dětem nečtou pohádky? Přijďte v úterý 7. června do překrásných gotických zahrad Anežského kláštera a odhalte spolu s agenty FÚPOPP úplně novou pohádku Medvědí princ, ve které dva lidé přichází zachránit svět, ze kterého mizí pohádkové bytosti, voda se už nesype a písek nelije. Potřebují k tomu pomoc od malého, šikovného publika! Kromě Medvědího prince připravilo Studio Damúza také zábavné představení Superkluk. Loutková pohádka pro děti od 5 let vypráví příběh jedné supertřídy, ve které superspolužáci prožívají superdobrodružství. Až do té doby, než k nim propadne Miloš, který už není tak úplně super…, ale superhrdinou se může stát každý, stačí opravdu málo. O tom se můžete sami přesvědčit 28. června.

V Anežském klášteře vzlétne 12. června i letadlo. Akrobatickou pohádku Letkyně připravila skupina Holektiv pro všechny, kteří sní o létání a touží potom ztratit svou hlavu v oblacích. V pouliční představení sestrojí tři odhodlané letkyně, v podání hereček Evy Staré, Andrei Vykysalé a Karolíny Křížkové, své letadlo a i vy uvěříte, že nakonec vzlétne.

Pokud vás zajímá, jaká byla Praha za vlády Rudolfa II., když se na pražský hrad sjížděli nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby, tak si nenechejte ujít loutkové představení Golem, které vás do staré židovské čtvrti Prahy přenese. Herec Tomáš Podrazil vás odpoledne 14. června vtáhne do příběhu, který vypráví legendu o hrdinovi z hlíny, kterého vytvořil Rabín Löwe, aby pomohl lidem z podhradí v krušných chvílích. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí.

Vstupenky na pohádky, pohybové workshopy, koncerty, a novocirkusová představení je možné zakoupit v systému GoOut www.goout.cz

 

7. 6. 2022Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře