Nejlepší knihy dětem | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Nejlepší knihy dětem

Víte o tom, že vychází katalog Nejlepší knihy dětem? Pravidelně, tentokrát již posedmé, nabízí výběr nejzajímavějších titulů původní knižní tvorby pro děti a mládež na českém trhu.

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. 


 

Jde o velmi užitečný přehled, upozorňující letos na 52 titulů vydaných od září 2018 do září 2019, může zejména školám, knihkupcům, knihovníkům ale i rodičům jako pomocník při výběru vhodné četby pro nejmladší generaci. Při představení každého díla je uveden i doporučený věk čtenáře. Katalog Nejlepší knihy dětem pravidelně koncem října vydává Komise pro dětskou knihu Svazu českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) a Česká sekce Mezinárodního sdružení pro dětskou knihu (IBBY) společně se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Katalog vychází jednak v tištěné podobě, která bude k dostání zdarma v knihkupectvích, jednak ho zájemci i s předchozími ročníky najdou na internetové adrese www.nejlepsiknihydetem.cz.

Letošní vydání katalogu zahrnuje mimo jiné knihy laureátů výročních cen Zlatá stuha či díla soutěžící o pocty v příslušné kategorii cen Magnesia Litera. Mezi 52 vybranými tituly se tak ocitají např. kniha vítězky Magnesie Litery 2019 (Litera za knihu pro děti a mládež) Venduly Borůvkové: 1918 aneb jak jsem dal gól přes celé Československo, kniha Daniely Krolupperové: Past na korunu (Zlatá stuha 2019 za Beletrii pro děti) nebo knížka Pozor doktor! s ilustracemi Nikoly Logosové, která získala Zlatou stuhu 2019 v kategorii Literatura faktu pro děti a mládež.

Další doporučené knihy, katalog ke stažení i informace o předchozích ročnících katalogu Nejlepší knihy dětem najdete na webu projektu www.nejlepsiknihydetem.cz. 

A jaké knihy se líbí Vám a Vašim dětem? Pojďte nám na facebook sdělit své zajímavé knižní tipy, které se hodí pod vánoční stromeček.

 

 

19. 11. 2019Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře