Někdo je namazaný a jiný mazaný | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Někdo je namazaný a jiný mazaný

Namazat můžeme ledacos. Ráno si namažeme chleba s máslem a svátečně i medem, v zimě si namažeme běžky, aby nám do kopců parádně stoupaly, čas od času namažeme panty u dveří, aby nevrzaly. Občas taky namažeme sami sebe, někdy svátečně, někdy proto, že chceme kamsi vystoupat a párkrát v životě bohužel i proto, že nám v něm něco vrže…

Namazat bychom měli ale zejména naše děti. A tady už veškerá legrace končí. Nejzranitelnější je právě dětská pokožka a každé její spálení poškozuje DNA buněk a je potenciálním spouštěčem vzniku melanomu v dospělosti. Než vám budu dělat kázání, sama si posypu hlavu popelem. Jako malá jsem nesnášela, když mě máma mazala. Vyhýbala jsem se tomu, jako čert kříži Nyní mám pokožku posetou pihami a některé si nechávám občas zkontrolovat. Můj táta se vždy mazal jen na začátku dovolené a pak tvrdil, že už je opálený a dále se spálit nemůže. Nedávno mu vzadu na krku něco našli. Naštěstí šlo o nezhoubný nález, ale byl to zdvižený ukazováček i pro mě.

Před 14 dny jsem navštívila Dermocentrum Dr.Max a poprvé v životě slyšela z úst odbornice, jak vlastně správně děti namazat. Nevěřila jsem vlastním uším. 50 ml na jedno mazání? Věděli jste to? Nebo třeba to, že skrze mraky pronikne až 80 % UVA i UVB záření? Další zdvižený ukazováček.

Slunce je nezbytné a vitamín D tak moc potřebujeme, ale bacha na něj milí rodičové. Buďte mazaní a mazejte své děti. I když budou celé bílé od krému, i když se tomu budou vyhýbat jako čerti kříži. Pokuste se to těm svým čertíkům vysvětlit, udělat z mazání hru na indiány, prostě cokoli. Pořád lepší bílí indiáni než spálení čerti…

Jen mazaní rodiče s namazanými dětmi mohou mít Prázdniny na Maximum.

 

Vendula Dittrichová

 

První díl seriálu Prázdniny na Maximum si můžete přečíst zde.

26. 7. 2019Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře