Výprava za zvířaty celého světa na zámek Budišov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výprava za zvířaty celého světa na zámek Budišov

Že na Vysočině můžeme vidět skoro všechna zvířata světa nás nenapadlo ani ve snu, dokud jsme nenavštívili zámek Budišov v Třebíčském okrese. 

Když se řekne prohlídka zámku, každý si většinou představí igelitové návleky na boty a honosné místnosti plné pozlaceného nábytku a historie, které, co si budeme povídat, děti většinou moc nebaví. Věřte, že na tomto zámku však nudu určitě nepoznáte.  

Čeká vás totiž prohlídka zoologického depozitáře, obsahujícího cca 5000 druhů živočichů z celého světa. Opravdu jsme nestíhali zírat. Sbírka vznikala od pol. 19. století a většina zvířat se tam dostala po přirozeném úhynu, třeba ze ZOO. 

Kromě kopytníků se děti mohou podívat i na exotické ptáky, dravce, sovy, opice, velké šelmy, ale i malé savce z našich končin. Výjimkou nejsou ani tučnáci, žralok, rejnok, želvy a hadi, prostě téměř vše, na co si jen vzpomenete. Samostatné sály v zámeckém depozitáři jsou věnovány sbírce koster a lebek nebo souboru více než 150 druhů raků a krabů. Sbírku doplňují ukázky mořských hub a červů, kolekce ulit a lastur mořských měkkýšů. 


Prohlídka trvá hodinu a je velmi interaktivní. Paní průvodkyně byla báječná. Dětí se ptala, co třeba o jakém zvířeti ví a neustále se je snažila vtáhnout do výkladu. Děti se tak zabavily a obstojně si mohly ověřit svoje znalosti o zvířecí říši. Opravdu jsme se nikdo nenudil ani minutu.  

Pokud se na zámek vydáte, doporučuju si naplánovat návštěvu tak, aby jste se trefili do času prohlídky. Lístky se dají koupit 15 min. před začátkem prohlídky.

 

Na závěr jedno malé upozornění - na zámku je přísně zakázáno fotit!

Za redakci Kamsdetmi.com Vendula Kolaříková 

19. 5. 2019Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře